Audi A8 z nagrodą Auto Lider 2018

Podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Warszawie, Audi A8 ogłoszone zostało zwycięzcą plebiscytu Auto Lider 2018 w kategorii „Auto klasy wyższej / luksusowe”. Organizatorami głosowania były redakcje tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto. Audi A8 swym nowym językiem stylistycznym, innowacyjną koncepcją obsługi przy pomocy wyświetlacza dotykowego i możliwością jazdy zelektryfikowanej, perfekcyjnie odzwierciedla założenia „przewagi dzięki technice”. Audi A8 jest również pierwszym na świecie samochodem produkowanym seryjnie, stworzonym z myślą o jeździe autonomicznej.

  • Audi A8 najlepszym samochodem klasy wyższej/luksusowej wg. czytelników tygodnika Motor i miesięcznika Auto Moto
  • W 17. edycji plebiscytu oddano 140 tysięcy głosów w piętnastu kategoriach modelowych
  • Audi jedną z najbardziej utytułowanych marek w historii konkursu Auto Lider

Zupełnie nowa jakość stylistyki, nowatorsko rozwiązane zawieszenie, kompleksowa koncepcja obsługi dotykowej oraz elektryfikacja napędu: czwarta generacja luksusowego modelu jest doskonałym ucieleśnieniem wszystkich założeń stylistycznych i technicznych czterech pierścieni. Marka Audi znana jest na całym świecie ze sportowego ducha, lekkiej konstrukcji i stałego napędu na cztery koła quattro. Audi A8 wszystkie te wartości podkreśla.

„Audi A8 to emanacja luksusu. Bardzo się cieszymy, że czytelnicy magazynów Motor i Auto Moto oddali najwięcej głosów w kategorii „Auto klasy wyższej / luksusowe” właśnie na to auto i że to właśnie Audi A8 przypadała kolejna dla czterech pierścieni statuetka Auto Lider 2018.” – powiedział Michał Bowsza, dyrektor marki Audi.

Audi A8 w pełni sobie na miano samochodu luksusowego zasługuje. Jego przestrzeń, to emanacja nowo rozumianej luksusowej stylistyki – przypomina przestronny apartament. Oferta wersji wyposażenia i materiałów jest bogata, a każdy detal ma najwyższą jakość ręcznego wykończenia, począwszy od perforacji obić siedzeń, aż po elektrycznie wysuwane i chowane osłony nawiewów.

Flagowa limuzyna koncernu z Ingolstadt poszczycić się może nie tylko luksusowym, doskonale wyposażonym i przemyślanym wnętrzem, ale również wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, do których należą m.in. technika napędu mild hybrid, dzięki której limuzyna przy prędkościach pomiędzy 55 a 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku nawet przez 40 sekund, zupełnie nie emitując spalin, czy dynamiczny układ czterech kół skrętnych. Audi A8 to również pierwszy na świecie samochód produkcji seryjnej, stworzony z myślą o automatycznej jeździe.

Wyróżnienie zdobyte przez Audi A8 w plebiscycie Auto Lider 2018, to kolejny dowód uznania samochodów z czterema pierścieniami w logo przez polskich czytelników i internautów. Należy przypomnieć, że w latach ubiegłych statuetką Auto Lidera nagrodzono m.in. Audi A1, Audi A5, Audi RS7 Sportback, Audi S7, Audi R8, Audi R8 V10, Audi Q7, Audi R8 Spyder, Audi S8, czy Audi SQ7.

Źródło: www.mototarget.pl