APLIXCOM dostawcą preferowanego przez Mercedes-Benz rozwiązania firmy InterForm – ‘InterRFID’

Mercedes-Benz wprowadza wymóg specjalizowanych etykiet RFID dla wszystkich swoich poddostawców.

Od 1 października dostawcy Mercedes-Benz AG zobligowani są do znakowania dostarczanych palet zbiorczą etykietą logistyczną RFID, a każdy z pojemników z komponentami znajdujący się na palecie – odrębną etykietą pojemnikową RFID. W efekcie ma to usprawnić i zautomatyzować rejestrację przepływu części w łańcuchu dostaw koncernu Mercedes-Benz. Przewiduje się, że inni producenci pójdą za tym przykładem i również wprowadzą w dostawach standard etykiet RFID.

Mercedes-Benz na swojej stronie poświęconej temu zagadnieniu wskazuje preferowane rozwiązanie firmy InterForm – umożliwiające spełnienie tego wymogu.

System InterForm NG2 firmy InterForm zapewnia tworzenie odpowiednich etykiet i dokumentów, w tym z zapisem RFID z dowolnych systemów ERP. Pozwala na samodzielne ich edytowanie, autoryzację, wydruk i udostępnianie w sposób zgodny ze standardami obowiązującymi w branży motoryzacyjnej.

Wraz z systemem InterForm NG2 dla Mercedes-Benz dostarczane są predefiniowane, gotowe formatki do etykiet RFID.

Wyłącznym dystrybutorem systemu InterForm na rynku polskim jest firma APLIXCOM Solutions z Krakowa. Od ponad 10 lat APLIXCOM realizuje projekty rozwiązań IT dla Automotive, oferując dedykowane systemy ERP firmy Infor, a także własne APLIXCOM SCADA-MES oraz APLIXCOM WebEDI dla poddostawców.

APLIXCOM Solutions razem z oprogramowaniem oferuje pełen zakres usług oraz hardware.

Więcej informacji o rozwiązaniu InterForm NG znajdą Państwo tutaj: Aplixcom oraz InterForm.