Alarm w używanych!

Szokujący raport o stanie samochodów używanych❗ Prawie połowa z nich ⛔ nie powinna trafić na nasze drogi. Jeżdżące po Polsce samochody 🚗🚙 „z drugiego obiegu” w ogromnej części w ogóle nie powinny trafić do sprzedaży ze względu na fatalny stan techniczny lub nawet szkodę całkowitą, którą przeszły!
Takie informacje opublikowały ogólnopolskie media powołując się na raport platformy sprzedaży samochodów Otomoto (należącej do firmy Carsmile). Spośród I puli aut przebadanych w III kw. ub. r. aż 43 % samochodów miało tak zły stan techniczny (lub prawny), że nie zostały dopuszczone 🚫 do sprzedaży po szczegółowej weryfikacji przeprowadzonej przez portal zgodnie z nową usługą Otomoto (Cyfrowy Paszport Pojazdu). Aż w 15 % przypadków ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą pojazdu. Mimo to zostały one wystawione 💸 na sprzedaż.
To jedna z konsekwencji kryzysu na rynku nowych aut i związanego z nim boomu na pojazdy używane. Popyt na nie 📈 rośnie w oszałamiającym tempie i ludzie – jak widać – kupują używane samochody jak leci. Pod koniec 2021 r. padł kolejny rekord: ceny i wieku sprowadzanych samochodów. Teraz widać co otrzymujemy za coraz większe pieniądze 😨