ABAX PRZEJMUJE AUTOMILE I WZMACNIA SWOJĄ PLATFORMĘ TELEMATYCZNĄ

Udoskonalone rozwiązania: Innowacje na fundamencie najnowocześniejszej, otwartej platformy telematycznej

Automile posiada 87.000 abonentów w Szwecji, Norwegii, reszcie Europy i Stanach Zjednoczonych. Dzięki przejęciu, klienci Automile wzmocnią swoje obecne rozwiązania dzięki pełnemu dostępowi do globalnej sieci IoT ABAX. Połączenie to zapewni innowacyjność i usługi łączności o wartości dodanej dla klientów obu przedsiębiorstw.

– To dla nas ważny krok w kierunku dalszego wzmocnienia naszej działalności i pozycji w krajach nordyckich, Europie i na świecie. Razem z firmą Automile będziemy w czołówce innowacji z najnowocześniejszą, otwartą i zaawansowaną platformą telematyczną, powiedział Morten Strand, Group CEO of ABAX.

Tworzenie wartości dla klienta: Atrakcyjna propozycja połączonych ofert

Obecni klienci, jak również nowi klienci będą mieli dostęp do pełnej gamy produktów ABAX i Automile.

– W firmie Automile ciągle się rozwijamy i chcemy przewyższać oczekiwania klientów. Dzięki ABAX, możemy teraz dostarczyć jeszcze szerszą ofertę, powiedział Jens Nylander, CEO and Co-founder of Automile.

Wyrównane cele: Budowa globalnego lidera telematyki

Po wielu latach intensywnych inwestycji w innowacje i nowe usługi, Automile jest dziś szybko rozwijającą się i dochodową firmą telematyczną SaaS.

Moim celem zawsze było zdefiniowanie Automile poprzez wysoki wzrost, dobre marże brutto i rentowność. Wspólnie z ABAX, mamy te same cele tworzenia wartości dla akcjonariuszy i udziałowców. Dzięki znacznie większej łącznej bazie subskrypcji, możemy zbudować globalnego lidera w dziedzinie telematyki z ekonomią skali i atrakcyjną propozycją wartości dla naszych klientów, powiedział Jens Nylander.

O Automile:

Automile jest wiodącą skandynawską firmą telematyczną SaaS i IoT posiadającą biura w Szwecji, Norwegii i USA. Zaufało jej ponad 10 000 firm i 87 000 abonentów. Firma Automile oferuje małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom usługi monitoringu floty, rejestrowania przebiegu, zarządzania flotą oraz lokalizowania zasobów. Niektórzy z inwestorów firmy Automile to Insight Venture Partners, SaaStr, Dawn Capital i Point Nine Capital. Siedziba firmy znajduje się w Sztokholmie, w Szwecji. www.automile.com