Zmiana prezesa w lubelskim Ursusie. Karol Zarajczyk ustąpił ze stanowiska

W poniedziałek Karol Zarajczyk złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa spółki Ursus. Na czele firmy produkującej ciągniki stał od listopada 2013 r. Zastąpił go Tomasz Zadroga.

Karol Zarajczyk nie jest już prezesem Ursusa. Z pełnienia funkcji zrezygnował sam. Na jego miejsce rada nadzorcza powołała nowego prezesa – Tomasza Zadrogę i członka zarządu – Agnieszkę Białą. Najważniejszym zadaniem nowego szefa będzie przeprowadzenie spółki przez proces restrukturyzacyjny. W ubiegłym roku firma miała 3 mln zł na plusie. W trzecim kwartale bieżącego roku strata netto Ursusa wzrosła do 51 mln zł.

Tomasz Zadroga jest absolwentem Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego na Uniwersytecie Łódzkim oraz członkiem The Association of Chartered Certified Accountants i Polskiej Rady Biznesu. Do listopada tego roku był prezesem jednego z największych producentów architektonicznych systemów aluminiowych w Polsce – spółki YAWAL S.A. Wcześniej wchodził w skład zarządów m.in. ZE PAK S.A., Polkomtel Sp. z o.o. i PGE EJ Sp. z o.o. W latach 2008-2011 był prezesem PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.

Agnieszka Biała ukończyła studia magisterskie w Szkole Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość oraz studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2015 r. jest członkiem Associate Chartered Management Accountant oraz Chartered Global Management Accountant. Od 2016 r. posiada licencję doradcy restrukturyzacyjnego.

Po poniedziałkowych zmianach w skład zarządu Ursusa wchodzi sześć osób: Tomasz Zadroga, Monika Kośko, Michał Nidzgorski, Zoran Radosavljević, Marcin Matusewicz i Agnieszka Biała.

Prywatnie, Karol Zarajczyk jest synem Andrzeja Zarajczyka, który poprzez spółkę INVEST-MOT Sp. z o.o. jest największym udziałowcem Ursusa (40 proc. akcji).

Źródło: www.kurierlubelski.pl