Zarajczyk przejmuje 100 proc. udziałów w Ursus BUS

SInvest-Mot, główny akcjonariusz Pol-Mot Holding odkupił od AMZ Kutno 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus.

Ursus Bus, w której Ursus posiada pozostałe 70,74 proc. udziałów, zajmuje się produkcją dla transportu publicznego. Zrealizowana transakcja jest zgodna ze strategią właściciela, która zakłada m.in. dywersyfikację oferty produktowej Ursusa oraz dalsze inwestycje w rozwój segmentu elektromobilności.

– Wszystkim nam zależy na coraz lepszej wycenie akcji Ursusa na giełdzie, chcemy docenić inwestorów, którzy – tak jak wiodący akcjonariusze – wiążą się z Ursusem na dłużej. Elektromobilność to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki, a my chcemy zostać beneficjentem jej dalszego rozwoju, dlatego podjęliśmy decyzję o odkupieniu akcji od firmy AMZ Kutno. Ekologiczna rewolucja dotyka coraz więcej miast. Samorządy decydują się na zakup elektrycznych autobusów, co przynosi korzyści nie tylko gospodarce i branży, ale przede wszystkim społeczeństwu – wyjaśnił Andrzej Zarajczyk, prezes Pol-Mot Holding.

W zeszłym roku Ursus Bus wygrał sześć przetargów na dostawę łącznie 100 pojazdów transportu publicznego, z czego zdecydowaną większość stanowiły autobusy elektryczne. Suma zamówień na ten rok przekroczyła 180 mln złotych. Największy przetarg – na dostarczenie 47 w pełni elektrycznych autobusów do Zielonej Góry, opiewał na kwotę 96,5 mln zł. rozwoju grupy Ursus zakłada osiągnięcie pozycji kluczowego producenta ciągników, maszyn rolniczych i innowacyjnych pojazdów elektrycznych w Polsce oraz ekspansję zagraniczną.

Źródło: www.parkiet.com