Zakłady w Dingolfing przygotowują się na nowe BMW serii 5

Siódma generacja BMW serii 5 będzie produkowana w zakładach BMW Group w Dingolfing w dolnej Bawarii. Produkcja nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się jeszcze w tym roku, a wprowadzenie na rynek planowane jest na początek 2017 r.

W ostatnich miesiącach w ramach przygotowań do nowego modelu zmodyfikowano i wybudowano szereg urządzeń obejmujących wszystkie technologie produkcyjne. Zainwestowano przy tym kilkaset milionów euro – m.in. w nową blacharnię w zachodniej części zakładów oraz w przebudowę linii montażu silników w samochodach.

„Dingolfing pozostaje tym samym naszym centrum kompetencji dla wyższych serii BMW”, mówi Oliver Zipse, Członek Zarządu ds. Produkcji BMW AG. Oprócz produkcji wszystkich modeli BMW serii 7 i BMW serii 6 w zakładach nadal produkowane będą wszystkie wersje nowego BMW serii 5. Zakłady będą też kierowały międzynarodową siecią produkcyjną BMW serii 5. Produkcję niektórych elementów nowego BMW serii 5 Limuzyna po raz pierwszy przejmie także austriacki poddostawca, firma Magna Steyr AG & Co KG w zakładach w Graz.

„Wysoka elastyczność w ramach naszej światowej sieci produkcyjnej oraz sprawdzona współpraca z naszym partnerem Magna Steyr daje nam możliwość szybkiej reakcji na spodziewany wysoki popyt na tę najpopularniejszą na świecie limuzynę biznesową”, mówi Oliver Zipse.

BMW serii 5 jest od lat liderem na rynku samochodów premium wyższej klasy średniej; w roku 2015 sprzedanych zostało ponad 347 tys. egzemplarzy tych auta.

Na skutek integracji nowych modeli BMW serii 3 i BMW serii 4 produkcja w zakładach BMW Group w Dingolfing znacznie wzrosła – rocznie z linii zjeżdża około 350 tys. samochodów. „Decyzje o produkcji modeli serii 3 i serii 4 udowodniły naszą konkurencyjność i dały nam większą niezależność od cykli życia wysokich serii”, mówi dyrektor zakładów w Dingolfing, Josef Kirscher. Ale skutkiem tego wzrostu jest również to, że zakłady nie są w stanie samodzielnie podołać spodziewanej produkcji. Mimo to większa część modeli nowego BMW serii 5 będzie nadal produkowana w Dingolfing.

„Dlatego cieszymy się, że w produkcji tego popularnego modelu wspierać nas będzie tak profesjonalny partner jak Magna Steyr. Nasze wieloletnie doświadczenie w produkcji BMW serii 5 będzie dla nich wsparciem. Nasz personel będzie ściśle współpracował z zakładami w Graz”, dodaje Josef Krescher.

Po BMW X3, które produkowane było w zakładach Magna Steyr od roku 2003 do 2010, BMW serii 5 Limuzyna będzie drugim modelem BMW montowanym w austriackich zakładach. Magna Steyr produkuje obecnie dla BMW Group takie samochody jak MINI Countryman i MINI Paceman.

Produkcja nowego BMW serii 5 Limuzyna rozpocznie się pod koniec tego roku, najpierw w macierzystych zakładach w Dingolfing, a z początkiem 2017 r. również w Magna Steyr w Graz.

Źródło: http://www.mototarget.pl