Za mycie samochodu można dostać mandat

Czyste i zadbane auto to wizytówka kierowcy. Jednak nie wszyscy potrafią właściwie dbać o wygląd swojego samochodu. By jego mycie i woskowanie przynosiły pożądane efekty, trzeba wyeliminować popełniane błędy.

Najczęstszym problemem jest rysowanie lakieru. „Pamiętajmy, że przed nałożeniem wosku należy dokładnie spłukać samochód. Ważny jest również dobór detergentów. Nieodpowiednie środki chemiczne mogą uszkodzić karoserię – ostrzega Bartosz Szczyciński z sieci myjni Robo Wash Center.

Regularna konserwacja lakieru spowalnia powstawanie rdzy na samochodzie. Zadbanym autem będziemy więc jeździć dłużej, co jest opłacalne z finansowego punktu widzenia. Oprócz karoserii czyśćmy podwozie – wielu Polaków wciąż zapomina o tym zabiegu, a znacząco pomaga on w utrzymaniu auta w dobrym stanie. Myjnie odwiedzajmy nie tylko po zimie.

Poza tym pamiętajmy, że za mycie auta na prywatnej posesji można dostać mandat w wysokości do 500 złotych. Wszystko z powodu detergentów, które wsiąkają w glebę i zanieczyszczają środowisko. „Myjnie są znacznie bardziej ekologiczne. Mają odpowiednie separatory, a zamknięty obieg wody pozwala zmniejszyć jej zużycie nawet o połowę – stwierdza ekspert.

Źródła
  • infoWire.pl
IBRM Samar