Z wizytą w Oerlikon Balzers Coating Poland oraz Komet Urpol

Kędzierzyn-Koźle: XVIII Spotkanie Dywizji Poddostawców

W dniach 29-30 października br. w Kędzierzynie – Koźlu odbyło się XVIII Spotkanie Dywizji Poddostawców Polskiej Izby Motoryzacji. Tym razem głównym wydarzeniem były wizyty w fabryce Oerlikon Balzers Coating Poland, która  jest pionierem i liderem na rynkach światowych w wydajnych powłokach dla narzędzi i części maszyn. Z kolei fabryka Komet Urpol to członek międzynarodowej grupy skupiającej się na obróbce ubytkowej. Wraz z takimi markami jak KOMET®, DIHART® i JEL® tworzy KOMET GROUP, która jest światowym liderem w precyzyjnym wierceniu, rozwiercaniu, gwintowaniu i frezowaniu.

Spotkanie rozpoczęło się we wtorek 29 października krótką popołudniową mini-konferencją, podczas której uczestnicy naszego spotkania mieli możliwość wysłuchania prezentacji i zapoznania się ze specyfiką działalności firmy Oerlikon Balzers Coating Poland.

Następnie o godzinie 20.00 w restauracji Sobieski rozpoczęła się uroczysta kolacja, stopniowo przeistaczająca się w imprezę taneczną, trwającą do późnych godzin nocnych.

Drugiego dnia o godzinie 11.00 spotkanie Dywizji przeniosło się do fabryki Komet Urpol.  Rozpoczęliśmy od części teoretycznej a następnie przeszliśmy do części praktycznej, czyli zwiedzania fabryki.

Według uczestników takie spotkania branżowe, połączone ze zwiedzaniem fabryk skutkuje większą świadomością trendów związanych z zarządzaniem tymi specyficznymi w gruncie rzeczy obiektami. Nieocenione wartości dodane to integracja środowiska automotive, w tym nawiązywanie kooperacji biznesowych czy też pomoc w uzyskaniu nowych kontaktów, rozwiązywania ewentualnych problemów.

Na uwagę zasługuje fakt, że takie spotkania Polska Izba Motoryzacji organizuje trzy razy w roku: dwa z nich to spotkania Dywizji Poddostawców połączone ze zwiedzaniem fabryk oraz coroczna konferencja organizowana przez PIM od 2004 roku, czyli AutoEvent.

Dlatego już na wiosnę w roku 2014 kolejne spotkanie Dywizji. Niewykluczone, że za granicą. Szczegóły w styczniu.
Polska Izba Motoryzacji dziękuje wszystkim uczestnikom spotkania za udział, w tym stworzenie wspaniałej, koleżeńskiej atmosfery zarówno podczas wizyt w fabrykach jak i na wieczornej kolacji.

PODZIĘKOWANIA
Polska Izba Motoryzacji składa serdecznie podziękowania firmom Oerlikon Balzers Coating Poland oraz Komet Urpol za umożliwienie zwiedzenia fabryk oraz za pomoc w organizacji tego wydarzenia.
Szczególne podziękowania składamy
Panu Dyrektorowi Markowi Danisowi z firmy Oerlikon Balzers Coating Poland oraz
Panu Prezesowi Wiesławowi Urychowi  z Komet Urpol
za osobiste zaangażowanie w to przedsięwzięcie.