XIII Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych – 11-12 grudnia 2018

„Ku optymalizacji finansowej warsztatu”

Od trzynastu lat Polska Izba Motoryzacji tworzy specjalną platformę wymiany doświadczeń, wiedzy i racji dla wszystkich uczestników rynku napraw samochodów. Tą niekwestionowaną platformą jest Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Obecność czołowych ekspertów rynku stanowi gwarancję najwyższego poziomu merytorycznego spotkania.

Pobierz formularz zgłoszeniowy

Serdecznie zapraszamy na XIII edycję Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Co ważne: w nowej, rozszerzonej formule. W tym roku dwudniowe spotkanie odbędzie się w  Warsaw Plaza Hotel w Warszawie, ul. Łączyny 5, 11-12 grudnia 2018 r.

XIII edycja Forum to różnorodność tematyczna z naciskiem na optymalizację funkcjonowania serwisu, w tym gotowe rozwiązania dla Państwa Firm.  Tematów z natury trudnych również nie zabraknie. W tym roku poruszymy takie zagadnienia jak:

Skrót PROGRAMU XIII Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych

 1. Zmiany jakie zaszły na przestrzeni minionego roku w sektorze blacharsko lakierniczym
 2. Czy idzie ku lepszemu?
 3. Kwota wypłacona, niedoszacowanie, późniejsze koszty i rzekomy wzrost składek. Czy jesteśmy świadomi jakie umowy podpisujemy?
 4. „Jak nas strzygą”. OC, AC, NW, Assistance, samochody zastępcze (przywłaszczenia a kradzieże), roboczogodzina, czyli „dobre” praktyki i inne „obcinki” na sektorze naprawczym/ serwisowym/ blacharsko-lakierniczym w wykonaniu towarzystw ubezpieczeniowych.
 5. „Zmiany w orzecznictwie, nowe działania ubezpieczycieli, nowe wyzwania i nowe problemy praktyczne”. Sposoby zaniżania odszkodowań w zakresie OC, AC i pojazdów zastępczych. Niuanse kierowalności napraw”.
 6. Słabe i mocne strony napraw SMART. Technologie napraw i jakość. Opinie TU oraz serwisów samochodowych.
 7. Optymalizacja/ zwiększenie efektywności pracy warsztatów. Konkurencja ASO i niezależnych. Jakość usług, wyposażenie serwisów a potrzeby rynku.
 8. Kierowalność napraw, koszty i zyski. Błędy popełnianie przez same serwisy w codziennej pracy, w tym w kontakcie i rozliczeniach z TU.
 9. KOSZTY OBSŁUGI UMÓW WSPÓŁPRACY – reedukacja ilości doradców w serwisach. Nadpodaż serwisów a potrzeby rynku (wynajem długoterminowy, wypożyczalnie samochodów (car sharing), leasing, kredyt, pojazdy elektryczne). Kto straci? Kto przetrwa? Co jest ważne dla firm flotowych i wynajmu długoterminowego?
 10. Naprawy powypadkowe refundowane z polis OC sprawcy przy zastosowaniu do naprawy, zgodnie z wolą poszkodowanego, części zamiennych używanych pochodzących z rynku wtórnego (np. stacje demontażu pojazdów; serwisy aukcyjne typu allegro),
 11. Potrzeby i wymagania firm flotowych, leasingowych, etc.; – porównanie usług: serwis ASO / serwis niezależny;
 12. Jak zrobić skuteczny i opłacalny kosztorys w kalkulacji Audatex? Sposoby na realne uzyskanie należnych pieniędzy. Gotowe rozwiązania, przykłady.
 13. Skuteczność biegłego sądowego na sali rozpraw. Poziom wiedzy, popełniane błędy, przedłużające się procesy, trójwładza na sali sądowej: jeden człowiek jako pracownik towarzystwa ubezpieczeniowego, niezależny rzeczoznawca i biegły sądowy, prawidłowe stosowanie programów eksperckich na sali sądowej, wzory pozwów, wzór skargi do RzF oraz inne procedury, dokumenty, gotowe rozwiązania.
 14. Patologie i nadużycia w sektorze lakierniczym oraz napraw blacharsko-lakierniczych w opinii i ze spostrzeżeń przedstawicieli serwisów z różnych regionów Polski oraz przedstawicieli dystrybutorów lakierów.
 15. PREZENTACJA/ SZKOLENIE: Ochrona środowiska i BHP w serwisie blacharsko – lakierniczym (przepisy, wymagania, utylizacja, lakiery, separatory, etc). – wzory pism, dokumenty, gotowe rozwiązania.

– naprawy powypadkowe w wykonaniu serwisów (również B&L) a odpowiedzialność za wykonaną usługę.

– wytyczne producentów.

– przypadki nadużyć, nieprawidłowości w zakładach pracy czyli serwisach. Postawa i poziom wiedzy organów kontrolnych.

 1. Czy sieci warsztatowe są naprawdę takie złe? – referat niezależny. Plusy i minusy.
 2. Prezentacje sieci warsztatowych.

 

Podstawowe informacje:

XIII Dyskusyjne Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych

11-12 grudnia 2018 Warszawa,

Warsaw Plaza Hotel, ul. Łączyny 5

www.forumubezpieczen.com

Formularz zgłoszeniowy

Wszystkie ważne rozmowy i decyzje podejmowane są podczas Forum.

Zachęcamy do udziału i w razie jakichkolwiek pytań chętnie służę pomocą.

Serdecznie zapraszamy!

OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA PROJEKT:

Marcin Budziewski, budziewski@pim.pl, 662 729 514

Ewa Rosik, rosik@pim.pl, 22 845 01 40