Wiceminister Kurtyka: Plan Rozwoju Elektromobilności przyciąga uwagę przedsiębiorców

– Mam nadzieję, że ten – pierwszy tego typu – projekt będzie inspiracją dla kolejnych inicjatyw, które przyczynią się do rozwoju ekosystemu transportu elektrycznego w Polsce – powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka 6 grudnia 2016 r. podczas uruchomienia w Warszawie pierwszej stacji szybkiego ładowania elektrycznych pojazdów w ramach sieci firmy Greenway.

Wiceminister Kurtyka podkreślił, że projekt, który wystartował, wpisuje się działania w ramach Pakietu na Rzecz Czystego Transportu i stanowiącego jego część Planu Rozwoju Elektromobilności – Cieszę się, że nasze inicjatywy  spotykają się z tak pozytywną reakcją ze strony przedsiębiorców, w tym inwestorów zagranicznych, którzy traktują Polskę jako wiarygodnego partnera – ocenił wiceminister.

Stacja ładowania, znajdująca się w Galerii Mokotów, jest pierwszym punktem szybkiego ładowania zainstalowanym w ramach sieci. Sieć docelowo ma objąć 75 publicznie dostępnych punktów ładowania pojazdów elektrycznych w pobliżu autostrad i głównych dróg w całej Polsce.

Źródło: www.me.gov.pl