Volkswagen po raz kolejny notuje wzrost sprzedaży w Polsce

Po bardzo dobrym 2017 roku, Volkswagen nie zwalnia tempa, przez pierwsze 3 miesiące 2018 roku zarejestrowano w Polsce o 906 egzemplarzy nowych osobowych Volkswagenów więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Oznacza to wzrost liczby rejestracji o 6,96 procenta. Wzrost liczby rejestracji przez firmy był w tym okresie dwukrotnie wyższy (+14,08 procenta).

Ponad połowę rejestrowanych nowych aut stanowią trzy modele – Golf (4.088 egzemplarzy), Passat (2.065 sztuk) i Tiguan (1.557 aut). Bardzo dobrze przez klientów został przyjęty T-Roc. W styczniu zarejestrowano 108 sztuk, w lutym już 170 (wzrost o 57 procent), a w marcu – aż 386 (wzrost o 127 procent w porównaniu do wyniku w lutym).

„Wzrost liczby rejestracji nowych Volkswagenów wynika z kilku czynników. Po pierwsze, dysponujemy szeroką gamą doskonałych modeli, którą stale poszerzamy. Po drugie, samochody Volkswagena są wyposażone w najnowsze systemy asystujące, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Po trzecie, nasze auta są najbardziej multimedialne i najlepiej skomunikowane z Internetem, co dla wielu nabywców ma coraz większe znaczenie. Bardzo atrakcyjna oferta finansowania zakupu nowego samochodu, opracowana przez Volkswagen Financial Services sprawia, że nowe Volkswageny są dostępne jak nigdy wcześniej. Ogromny wpływ na rosnącą popularność nowych samochodów naszej marki mają również niskie i przewidywalne koszty ich eksploatacji, gwarantowane przez pakiety przeglądów i przedłużoną opiekę pogwarancyjną” – powiedział Łukasz Zadworny, dyrektor marki Volkswagen.

Źródło: Volkswagen