Ursus ma umowę z chińską spółką JML ws. sprzedaży, montażu i produkcji ciągników

Ursus podpisał z chińską spółką Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology (JML) umowę o współpracy w zakresie sprzedaży, montażu i produkcji ciągników i maszyn rolniczych oraz importu części i komponentów z Chin. Akcje polskiej spółki mocno drożeją.

„Dzięki rozpoczęciu współpracy z JML Emitent uzyska możliwość wejścia na perspektywiczny rynek chiński, co stanowi kolejny krok w ekspansji zagranicznej Ursus” – napisano w komunikacie.

Ursus podał, że na podstawie zawartych umów spółki rozpoczynają współpracę która będzie polegała głównie na sprzedaży przez Ursus na rzecz JML ciągników i maszyn rolniczych i ich dalszej odsprzedaży przez JML na terytorium Chin (także w Hong Kongu i Makao).

Informacje te przyniosły bardzo duże wzrosty na akcjach Ursusa, kurs spółki rósł dziś nawet o blisko 20 proc. Wartość obrotu natomiast już ok. godziny 10:00 wynosiła ponad 3,5 mln zł.

W ramach współpracy planowane jest uruchomienie przez JML montażu ciągników Ursus w Chinach oraz sprzedaż przez JML na rzecz Ursus części i komponentów, które mogą być wykorzystywane przez Ursus w bieżącej działalności.

Ursus zapewnić ma chińskiemu partnerowi szkolenia personelu i wsparcie techniczne w zakresie niezbędnym w procesie produkcji, montażu i serwisowania swoich wyrobów. Strony uzgodniły również, iż JML rozpocznie produkcję transmisji do ciągników URSUS w oparciu o otrzymaną od URSUS dokumentację techniczną.

„Zgodnie z postanowieniami umowy, JML zobowiązał się do przeprowadzenia badania rynku ciągników i maszyn rolniczych w Chinach w celu opracowania strategii planowanej sprzedaży i marketingu wyrobów URSUS, jak również dostosowania ich do lokalnych wymogów rynkowych” – napisano w komunikacie.

Spółka Guangdong Jianglong Agricultural Machinery Technology Co., Ltd. (JML) opiera swoją działalność na badaniach i rozwoju w zakresie komponentów wykorzystywanych w branży automotive, a także na rozwoju, produkcji i sprzedaży swoich wyrobów, jak również wyrobów swoich partnerów.

Źródło: www.bankier.pl