UOKiK: Samochody marki Infiniti Q50

Przedsiębiorca IP Sp. z o.o. Sp. K. z siedzibą w Krakowie, powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach Infiniti Q50 (V37) wyposażonych w silnik benzynowy 2,0 litra (M274), wyprodukowanych pomiędzy 22.03.2013 r. a 24.06.2015 r. w Japonii, z powodu niewystarczająco solidnej budowy, dźwignia sterująca zaworem pompy płynu chłodzącego silnik może pękać i w niektórych przypadkach powodować wyciek płynu chłodzącego. W przypadku kontynuowania jazdy w takich warunkach, temperatura płynu chłodzącego może wzrosnąć, w wyniku czego układ sterowania momentem obrotowym silnika ograniczy osiągi silnika w celu jego ochrony. W przypadkach ekstremalnych może dojść do przegrzania silnika.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest łącznie 1 067 pojazdów. Lista numerów VIN w załączniku.

Przedsiębiorca zadeklarował, że właściciele samochodów zostaną poinformowani o akcji serwisowej listownie oraz podczas wizyt w autoryzowanych serwisach. Naprawa będzie zrealizowana nieodpłatnie.

Informacji związanych z kampanią udziela IP Sp. z o.o. Sp. K. (adres: ul. Rzemieślnicza 26, 30 – 403 Kraków; tel. 22 510 00 07).

Źródło: www.uokik.gov.pl