Trzy modele marki Volkswagen Samochody Użytkowe podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach

• Amarok z pojedynczą i podwójną kabiną oraz Crafter są dostępne w zabudowie militarnej
• zabudowa na Amaroku jest wykonana przez holenderską firmę Modiforce
• militarny Crafter w całości został wykonany w Polsce, w Fabryce Volkswagena w Białężycach koło Wrześni
Poznań, 6 września 2018 r. – podczas trwającego Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach marka Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje trzy modele w zabudowie militarnej – Amaroka z pojedynczą kabiną, Amaroka z podwójną kabiną i Craftera. Wszystkie modele polakierowane są fabrycznie, specjalistycznym kolorem militarnym zielonym. Poprzez dostosowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb poszczególnych jednostek sił zbrojnych marka Volkswagen Samochody Użytkowe może zapewnić mobilność różnorodnym formacjom wojskowym.

Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje lekki samochód wsparcia, czyli Amaroka w dwóch wersjach kabiny oraz samochód małej ładowności wysokiej mobilności, czyli Craftera w wersji furgon.

Amarok w zabudowie militarnej jest wyposażony w silnik 2.0 TDI o mocy 140 KM, automatyczną skrzynię biegów i napęd na cztery koła 4MOTION. 6-miejscowy Amarok z pojedynczą kabiną ma zamontowane na skrzyni ładunkowej 4 dodatkowe, składane i obrotowe siedzenia zintegrowane z pasami bezpieczeństwa. Ponadto samochód ma wzmocnione zawieszenie oraz jest przygotowany do montażu systemów łączności i do instalacji urządzeń uprzywilejowania w ruchu. W taki sam silnik, ale współpracujący z 6-biegową przekładnią mechaniczną jest wyposażony 4-miejscowy Amarok z podwójną kabiną. Oprócz wzmocnionego zawieszenia auto ma również orurowanie przedniego zderzaka, a napęd na cztery koła jest realizowany za pomocą dołączanego napędu z reduktorem.

Dwulitrowa jednostka napędowa TDI, o mocy 177 KM napędza prezentowanego Craftera. 5 miejscowy furgon ma 3-osobową ławkę w drugim rzędzie siedzeń, szczelnie oddzieloną kabinę od przedziału ładunkowego, podwyższone przednie zawieszenie i orurowanie przedniego zderzaka. Stały napęd na cztery koła z blokadą tylnego mechanizmu różnicowego jest przenoszony za pośrednictwem 6-biegowej przekładni mechanicznej. Pod podwoziem zamontowano osłonę silnika, a progi samochodu zostały dodatkowo zabezpieczone przed uszkodzeniami. Tak, w pełni przygotowany pojazd uzyskał kategorię terenową – N1G.

Organizatorzy Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach dni otwarte dla publiczności zaplanowali na najbliższy weekend. Więcej informacji na stronie http://www.targikielce.pl/pl/mspo.htm.