Targi MIAS w Moskwie czas zacząć

Moskwa już po raz czwarty staje się światową stolicą motoryzacji. My jesteśmy na miejscu i zapraszamy do śledzenia relacji z targów samochodowych MIAS 2012 w serwisie moto.onet.pl.
Odbywające się w stolicy Rosji targi MIAS to najważniejsza i największa impreza motoryzacyjna w tej części Europy.

Od 31 sierpnia do 9 września odwiedzający Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne MIAS 2012 zobaczą premierowe modele przygotowane przez największych producentów z całego świata. Wśród najważniejszych debiutów można wymienić premierę nowej generacji Mazdy 6 oraz Opla Astry w wersji sedan. Oprócz tego zaplanowane są 23 światowe premiery, 21 premier europejskich oraz 85 debiutów rosyjskich. W Moskwie pokazane zostaną także 34 samochody koncepcyjne.

Wystawa odbywająca się w moskiewskiej hali Crocus Expo na 100 tys. mkw. pomieści 100 firm motoryzacyjnych, a według szacunków organizatorów w imprezie weźmie udział ponad 1 mln zwiedzających. W porównaniu do edycji sprzed dwóch lat powierzchnia targów urosła dwukrotnie, co świadczy o wzroście zainteresowania tym rynkiem.

Na moskiewskich targach nie zabraknie także egzotycznych samochodów pochodzących od rosyjskich producentów, jak Łada, ZAZ, GAZ czy UAZ czy firm chińskich, jak choćby Geely.

ms / Onet