Solaris szuka pracowników

W połowie września ruszyła akcja promująca zatrudnienie w Solaris Bus & Coach S.A. Spółka
powiększa zatrudnienie w zakładzie w Bolechowie koło Poznania i w Środzie Wielkopolskiej.
Na chętnych do podjęcia pracy w Solarisie czekają atrakcyjne warunki zatrudnienia w firmie,
która swoje produkty dostarcza do 32 krajów.

Rozpoczęta kampania rekrutacyjna firmy Solaris Bus & Coach S.A. ma na celu wsparcie procesu zatrudnienia ponad 200 pracowników w fabrykach w Bolechowie oraz Środzie Wielkopolskiej. Solaris oferuje umowę o pracę m.in. na stanowiskach: lakiernik, elektryk, mechanik, spawacz, magazynier. Poszukiwane są osoby z doświadczeniem oraz te, które takowego nie posiadają, ale chętnie skorzystają z kursów podnoszących kwalifikacje.

Solaris gwarantuje stabilne zatrudnienie w nowocześnie wyposażonym miejscu pracy. Co ważne umowy o pracę zawierane przez spółkę są bez żadnych pośredników. Dodatkowo pracownicy Solarisa mogą liczyć na rozwój kwalifikacji, podwyżkę już po 3 miesiącach, dofinansowanie posiłków, dodatki do wakacji oraz szereg innych bonusów.

– Zdecydowaliśmy się na akcję promocyjną procesu rekrutacji po to, aby dotrzeć do najszerszego grona potencjalnych pracowników. Solaris to nowoczesna firma, oferująca produkty bazujące na innowacyjnych technologiach, która przykłada dużą wagę do kultury organizacyjnej. Wraz z zatrudnieniem w Solarise zyskuje się nie tylko stabilne zatrudnienie, ale również możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji – zapewnia Krystyna Woźniak, wiceprezes Zarządu ds. Personalnych BHP i IT.

Promocja ofert pracy jest realizowana w Poznaniu i okolicznych miejscowościach. Wykorzystywane nośniki to billboardy w przestrzeni miejskiej, ekrany reklamowe w autobusach, materiały informacyjne dostarczane za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz radio. Taki dobór nośników ma zapewnić dotarcie do osób, które są zainteresowane zmianą pracy lub do tej pory nie rozważały możliwości zatrudnienia w firmie produkcyjnej.

Zainteresowani pracą w Solarisie mogą składać swoje zgłoszenia za pośrednictwem stron www, wysłać je pocztą lub osobiście zostawić w Recepcji w zakładzie w Bolechowie czy Środzie Wlkp.

Dodatkowe informacje
Mateusz Figaszewski
Pełnomocnik Zarządu ds. Elektromobilności i PR
tel.: +48 61 66 72 347
tel. kom.: +48 601 652 179
fax: +48 61 66 72 345
email: mateusz.figaszewski@solarisbus.com

Informacje o firmie

Solaris Bus & Coach S.A. to czołowy w Europie, polski producent pojazdów komunikacji miejskiej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Do tej pory firma dostarczyła do 32
państw na świecie ponad 17 000 pojazdów. Spółka zatrudnia ponad 2300 osób w Polsce i blisko 300 pracowników w swoich zagranicznych oddziałach. Produkty firmy Solaris były
wielokrotnie nagradzane za jakość i innowacyjność zarówno w Polsce, jak i w innych państwach Unii Europejskiej oraz w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.