Śniadanie Crido Legal: Prezes, Prawnik i Dyrektor Finansowy w starciu z procedurami, czyli krótki przewodnik po nowej ustawie o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych i innych regulacjach

Lokalizacja:

Casa Pablo, Grzybowska 5a, Warszawa

Kiedy: 24 Styczeń 2019, 9.00

Nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych wpisuje się w nowy trend legislacyjny, zgodnie z którym na przedsiębiorców nakładane są coraz to nowe obowiązki regulacyjne. Majowe RODO, lipcowa ustawa o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy (AML) czy procedowana właśnie ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych to tylko niektóre przykłady. Jak zatem podołać coraz to nowym obowiązkom dotyczącym wprowadzania kolejnych procedur w firmach? Jak pogodzić ze sobą te procedury, aby jednocześnie były funkcjonalne oraz zapewniały odpowiedni poziom bezpieczeństwa prawnego? Jak przy tym nie narazić się na widmo wysokich grożących kar (w tym nawet tak dotkliwych jak likwidacja spółki czy zakaz uczestnictwa w przetargach publicznych)?

Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas śniadania biznesowego w dniu 24 stycznia 2019 r., podczas którego wyjaśnimy zarówno dlaczego projektowana nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych stanowić będzie generalne narzędzie kontroli funkcjonowania przedsiębiorstwa w zgodności z prawem, jak i to, w jaki sposób zabezpieczyć firmę przed potencjalnymi sankcjami. Spróbujemy wyjaśnić, jak na gruncie pozostałych ustaw „uporządkować” swoją działalność, by spełnić wymagania prawne stawiane przez ustawodawcę, a przy tym zachować konkurencyjność na rynku i nie zablokować funkcjonowania firmy poprzez nadmierny formalizm w zakresie obowiązujących w niej procedur. Postaramy się w końcu zaprezentować nową i jak się wydaje coraz bardziej potrzebną funkcję Compliance Officera, czyli osoby odpowiedzialnej w firmie za wdrożenie i przestrzeganie procedur zgodności z prawem.
Odpowiemy między innymi na następujące pytania:

• Kogo dotyczy nowa ustawa o odpowiedzialności podmiotów zbiorowych?
• Jakie obowiązki regulacyjne dla przedsiębiorstw wynikają z kolejnych ustaw?
• Jakie niezbędne procedury należy wdrożyć w przedsiębiorstwie i jak sprawić, by ich stosowanie nie było nadmiernie uciążliwe w bieżącej działalności?
• Kim jest Compliance Officer i czy warto utworzyć takie stanowisko w firmie?

Mamy nadzieję, że poruszone kwestie, pomogą Państwu w podjęciu decyzji, jak usprawnić proces wdrożenia obowiązków, jakie z każdą nową ustawą są nakładane na Państwa przedsiębiorstwo.

Spotkanie poprowadzi nasz interdyscyplinarny zespół, w skład którego wchodzą: biznesowy praktyk, Grzegorz Powałka, kierujący w Crido działem procedur compliance oraz ekspert z zakresu prawa karnego gospodarczego, adwokat dr Katarzyna Witkowska-Moździerz, odpowiedzialna za praktykę postępowań sądowych i rozwiązywania sporów. Gościnnie w ramach śniadania wystąpi także radca prawny Marta Włosek, certyfikowany Compliance Officer (ACE).

UWAGA! Udział w spotkaniu umożliwia uzyskanie punktów niezbędnych w realizacji obowiązku doskonalenia zawodowego.

Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zgłaszanie maksymalnie dwóch osób z firmy.

Termin spotkania: 24 stycznia 2019 r. (czwartek), godz 9.00.

Miejsce spotkania: restauracja Casa Pablo przy ul. Grzybowskiej 5A, Warszawa

Prosimy o potwierdzenie przybycia do dnia 22 stycznia 2019.