Skoda wprowadza „inteligentną” rękawicę ProGlove

Skoda wprowadza do swoich centrów logistycznych rękawicę ProGlove. Została ona wyposażona w specjalny skaner, który umożliwi odczytywanie informacji bez oddzielnego urządzenia.

Czeski producent zapowiada, że ProGlove jest elementem czwartej rewolucji przemysłowej, która opiera się na coraz szerszym wykorzystaniu automatyzacji oraz wymiany danych. Dzięki rękawicy praca logistyczna ma być szybsza i wydajniejsza, zaś błędy zostaną zredukowane do minimalnego poziomu.

Elektroniczna rękawica wskazuje pracownikowi, czy trzyma on właściwy podzespół, i czy wykonuje czynności w odpowiedniej kolejności. Potrafi ona odczytywać informacje, co umożliwia szybką i łatwą rejestrację części, zaś skanowanie i testowanie materiałów aktywowane jest przez naturalne ruchy ręki.

ProGlove odczytuje kody części w poziomie i w pionie. Odczytany kod jest następnie aktywowany przyciskiem na palcu wskazującym. W następnym kroku proces jest akceptowany sygnałem dźwiękowym lub wibracją, zapobiegając wykorzystaniu niewłaściwej części.

Źródło: moto.wp.pl