Renault ZOE po zmianach z większym zasięgiem

Na rozpoczynającym się salonie motoryzacyjnym w Paryżu zadebiutuje m.in. odświeżona wersja elektrycznego Renault ZOE.

Model jest obecnie najlepiej sprzedającym się elektrycznym pojazdem na Starym Kontynencie. W zeszłym roku na Renault ZOE zdecydowało się 18 453 europejskich nabywców.

Największą nowością będzie uzupełnienie oferty o nową wersję wyposażoną w akumulatory o większej pojemności. Podstawowe odmiany – Entry – napędzane są elektrycznym silnikiem trakcyjnym o mocy 57 kW (77 KM) zasilanym z baterii akumulatorów o pojemności 22 kWh. Takie zestawienie zapewnia zasięg 240 km (wg cyklu pomiarowego NEDC).

Klienci będą też mieli do wyboru bogatsze odmiany – Life, Intense i Bose – które, standardowo, otrzymają motor generujący 65 kW (88 KM). Każda z wersji wyposażona będzie w powiększony zestaw akumulatorów o pojemności 41 kWh. Opracowane przez LG Chem baterie mają taką samą masę i wymiary, co słabszy pakiet.

Ich montaż nie wymagał więc większych zmian w konstrukcji auta. W takiej konfiguracji odświeżone Renaul ZOE może się pochwalić zasięgiem aż 400 km (wg NEDC). Oznacza to, że w normalnych warunkach drogowych, samochód na jednym ładowaniu pokonać powinien ponad 300 km.

W cennikach pojawi się również odmiana wyposażona w specjalną, wysokiej mocy ładowarkę, która ma znacznie skracać czas całkowitego ładowania akumulatorów. Dzieje się to jednak kosztem zasięgu, który – w cyklu NEDC – wynosić ma 370 km.

Źródło: www.interia.pl