PSA będzie produkować samochody elektryczne na Słowacji

Grupa PSA niebawem zamierza rozpocząć produkcję samochodów elektrycznych na Słowacji. Informację ujawnił dyrektor generalny francuskiego giganta, Carlos Tavares.

EV będą powstawać w fabryce zlokalizowanej w Trnawie, 45 km na wschód od Bratysławy. Grupa PSA planuje wytwarzać na Słowacji pojazdy oparte na platformie e-CMP (Common Modular Platform), zaprojektowanej wspólnie z chińskim Dongfeng. Platforma pozawala na produkcję samochodów elektrycznych i spalinowych na jednej linii montażowej. Jest przeznaczona do pojazdów miejskich i kompaktowych.

Nie sprecyzowano, za jakie konkretnie modele EV będzie odpowiadać fabryka w Trnawie. Obecnie w zakładzie budowane są Citroën C3 oraz Peugeot 208. Być może plany dotyczą zelektryfikowanej wersji drugiego z wymienionych modeli. Według zapowiedzi, elektryczna wersja Peugeota 208 ma trafić na rynek w 2019 r.

W 2017 r. Grupa PSA zapowiedziała, że zamierza zainwestować w Trnawie 165 milionów euro, jednak nie ujawniono wówczas planów co do produkcji samochodów elektrycznych.

Obecnie na Słowacji powstaje zeroemisyjny eUP! Volkswagena. Pojazd zjeżdża z taśm fabryki w Bratysławie.

Do 2025 r. Grupa PSA wprowadzi na rynek zelektryfikowane wersje wszystkich swoich samochodów osobowych oraz lekkich pojazdów ciężarowych. Pięć marek koncernu –  Peugeot, Citroën, Opel, Vauxhall oraz DS – będzie oferować łącznie 40 modeli z napędem elektrycznym.

 

Źródło: spectator.sme.sk