Polski lider mycia przemysłowego i automatyzacji produkcji wkracza na największy rynek w Europie

Pochodzący z Lublina lider branży mycia przemysłowego i automatyzacji produkcji, firma GT85 Polska w dniach 24-26 października wystawi się podczas targów mycia przemysłowego Parts2Clean w Stuttgarcie. Będzie to oficjalny debiut należącej do GT85 Polska marki urządzeń myjących TARRA na najbardziej wymagającym i największym w Europie rynku.

Parts2Clean to największe wydarzenie w branży mycia przemysłowego na świecie. GT85 Polska na targach w Niemczech będzie promować przede wszystkim swoją flagową linię urządzeń TARRA Compact, które zdobyły już uznanie polskich klientów i branżowych ekspertów. Podczas tegorocznej, 10. edycji Międzynarodowych Targów TOOLEX cała seria maszyn Compact z modelami 100, 200 i 400 w różnych konfiguracjach została wyróżniona Złotym Medalem. Rok wcześniej Złoty Medal na największych w Polsce Międzynarodowych Targach ITM w Poznaniu otrzymała także myjnia TARRA Compact 200HP wykorzystująca opracowaną przez GT85 Polska technologię tzw. „mycia próżniowego.”

„Bardzo się cieszymy z sukcesu naszych urządzeń na polskim rynku. Oprócz Polski, oferowane przez nas rozwiązania technologii mycia przemysłowego znajdowały dotychczas swoich nabywców w Hiszpanii, Francji czy na Węgrzech. Jednakże to właśnie Niemcy są dla nas szczególnym rynkiem.
Przede wszystkim dlatego, że to największy i najtrudniejszy rynek w Europie. Z Niemiec pochodzą nasi główni konkurenci. Niemieckie przedsiębiorstwa specjalizujące się w myciu przemysłowym przez lata budowały swoją silną pozycję, a branża automotive jest tam niemalże zdominowana przez rozwiązania z oferty rodzimych producentów. Zamierzamy udowodnić, że produkty GT85 Polska charakteryzuje najwyższa jakość, która czyni nas branżowym liderem nie tylko w Polsce, ale i na świecie.” – mówi Prezes GT85 Polska Zbigniew Kurant.

Urządzenia TARRA Compact, które będą szczególnie promowane podczas targów Parts2Clean to myjnie przemysłowe o dużym wachlarzu modeli i możliwości ich konfiguracji. Najmniejszy w serii Compact 100 realizuje mycie metodą natryskową. Modele 200 i 400 myją metodą natryskowozanurzeniową. Co istotne dla niektórych gałęzi przemysłu, TARRA Compact 200 i TARRA Compact 400 mogą być wyposażone w opcję suszenia próżniowego, które znacznie skraca proces i pozwala dotrzeć nawet do bardzo trudno dostępnych zakamarków umytych detali. Jako jedyna firma na rynku, GT85 Polska oferuje w modelu Compact 200HP także tzw. „mycie próżniowe”, będące opatentowaną przez lubelskiego producenta technologią. Ponadto, w zależności od konfiguracji, wybrane modele w serii Compact mogą realizować proces mycia z użyciem ultradźwięków.
GT85 Polska jest dwukrotnym laureatem Nagrody Gospodarczej Prezydenta Miasta Lublin
w kategorii Innowacyjność. Firma jest właścicielem patentów dotyczących efektywnego mycia z wykorzystaniem próżni, technologii ultradźwiękowych i innowacyjnych preparatów chemicznych. Innowacyjne przedsiębiorstwo z Lublina zwyciężyło też w najnowszej edycji rankingu „Diamenty Forbesa” w Województwie Lubelskim. Podczas obchodów 10-lecia Specjalnej Strefy Ekonomiczej w Lublinie GT85 Polska otrzymało medal 700-lecia Miasta.
GT85 Polska to lubelska firma specjalizująca się w myciu przemysłowym, która zdobywa coraz mocniejszą pozycję na rynku. Produkowane przez GT85 Polska maszyny i preparaty myjące adresowane są do klientów z branży motoryzacyjnej, lotniczej, odlewniczej, grzewczej, elektrotechnicznej, wydobywczej i innych.

Więcej informacji o firmie:
http://www.gt85.com.pl/
http://www.invest-in-lublin.com/info-centre/blog/success-story-gt85