Opel wspiera rozwój kompetencji zawodowych młodzieży. Klasa patronacka GMMP

Zgodnie z zapowiedziami General Motors Manufacturing Poland podejmuje kolejne działania na rzecz edukacji i rozwoju kwalifikacji swoich przyszłych pracowników. Pierwszego września, wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego, odbyła się uroczysta inauguracja klasy patronackiej gliwickiego Opla o specjalności Monter Mechatronik. Klasa powstała na mocy porozumienia podpisanego z Górnośląskim Centrum Edukacyjnym, aby umożliwić profesjonalną edukację dwudziestu uczniom zasadniczej szkoły zawodowej, wzbogaconą elementami kształcenia dualnego. Jej program obejmuje zakres nauczania obowiązujący w Polsce i w Niemczech, co umożliwia absolwentom przystąpienie do egzaminów na polskie i niemieckie świadectwo kwalifikacyjne.

 Początek roku szkolnego był również znakomitą okazją przekazania przez zakład GMMP przedprodukcyjnego egzemplarza nowego Opla Astry na cele edukacyjne. Europejski „Samochód Roku 2016” został przekazany Zespołowi Szkół Samochodowych w Gliwicach i posłuży do praktycznej nauki zawodu.

 „Nasze działania koncentrujemy na rozwoju specjalistycznych kwalifikacji uczniów. Dzięki klasie patronackiej możemy się dzielić z nimi naszym doświadczeniem w produkcji światowej klasy samochodów, takich jak Samochód Roku 2016 – Opel Astra – powiedział Andrzej Korpak, dyrektor generalny zakładu General Motors Manufacturing Poland – Gliwice i Tychy oraz GM Powertrain Szentgotthard, podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

 Zakład General Motors Manufacturing Poland jest jednym z największych pracodawców w regionie i jednym z największych eksporterów w Polsce. Jest to także jeden z najlepszych zakładów GM pod względem zużycia energii dzięki projektom środowiskowym dotyczącym optymalizacji zarządzania energią.

 General Motors Manufacturing Poland składa się z trzech oddziałów: zakładu produkcji samochodów osobowych, zakładu produkcji silników oraz Centrum Usług Wspólnych i stanowi integralną część firmy Opel. Centrala firmy znajduje się w Gliwicach, gdzie oprócz nowego Opla Astry w wersji hatchback – europejskiego „Samochodu Roku 2016” – produkowany jest także kabriolet Cascada oraz Astra J w wersjach sedan, GTC i OPC.

Źródło: www.media.opel.com