Należąca do Boryszewa fabryka Maflow w Meksyku rozpocznie produkcję dla VW

W listopadzie należąca do grupy Boryszew fabryka Maflow w Meksyku rozpocznie produkcję komponentów dedykowanych dla samochodów VW Teramont. Projekt będzie realizowany do 2022 r. – podał Boryszew w komunikacie prasowym.

Fabryka Maflow w Meksyku została wybudowana i uruchomiona w I kw. 2016 r. Na inwestycję zdecydowano się, uwzględniając zapotrzebowanie partnera biznesowego Boryszewa w segmencie motoryzacyjnym, Volkswagena. Ma to być też dla spółki „brama” do chłonnych rynków NAFTA (North American Free Trade Agreement: Północnoamerykańska Strefa Wolnego Handlu).

„Proces budowy i walidacji naszej fabryki przebiegł niezwykle sprawnie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami od kilku miesięcy realizujemy projekt na potrzeby Audi – produkujemy przewody klimatyzacyjne do modelu Q5” – poinformował cytowany w komunikacie Marek Mroczkowski, dyrektor zarządzający Boryszewa, oddział Maflow.

W listopadzie 2016 r. meksykańska fabryka rozpoczyna kolejny projekt dedykowany dla samochodów VW Teramont.

„Systematycznie zwiększamy wykorzystanie mocy produkcyjnych naszego zakładu w Silao. W III kw. udało się nam pozyskać nominację do kluczowych dla VW projektów, Tiguan, Jetta i Golf, dzięki której wolumen naszej produkcji dla VW i Audi urośnie do oczekiwanych przez nas wartości” – informuje Cezary Pyszkowski, członek zarządu Boryszewa odpowiedzialny za rozwój segmentu motoryzacyjnego.

Źródło: www.onet.pl