Najbardziej wartościowe marki samochodowe 2015 roku

Najnowsze opracowanie Brand Finance Global 500 podsumowuje światowe firmy o największej wartości. Prezentujemy dzisięć najdrożej wycenionych przedsiębiorstw produkujących aut.

Liderem wśród firm motoryzacyjnych została Toyota. Nie jest to wielką niespodzianką, bo japoński producent regularnie zgarnia podobne trofea również w innych rankingach. Największy na świecie wytwórca aut został wyceniony na 35,017 mln dolarów.

Na drugim miejscu można było się spodziewać następnego w kolejności pod względem wolumenu produkcji producenta, czyli niemieckiego Volkswagena. Jednak według analizy wyższą wartość ma jego krajowy konkurent – BMW. Volkswagen zajął ostatnie miejsce na podium.

10. Renault 7,849 mln USD

Toyota jest jednocześnie na 13. pozycji w ogólnoświatowej klasyfikacji przedsiębiorstw wszystkich branż. BMW zajmuje 15. lokatę, a Volkswagen 17. Najdrożej wycenioną firmą świata jest Apple, które dystansuje wartością drugiego w klasyfikacji Samsunga o prawie 50 mln dolarów (128,303 wobec 81,716 mln USD). Google zajmuje trzecią pozycję.

źródło: Toyota