MM Systemy podwoją moce. Firma będzie produkować 25 mln podzespołów rocznie do nowego BMW3

– Zakończyliśmy budowę drugiej hali, w której uruchomiliśmy trzecią linię produkcyjną i rozpoczynamy uruchamianie kolejnej linii. Planujemy, że potrwa to do końca roku – mówi Roland Krause, prezes MM Systemy w Kątach Opolskich.

To efekt wzrostu zamówień. Od drugiej połowy 2018 r. opolska firma ma dostarczać do nowego BMW3 aż 25 podzespołów. Rocznie w Opolu ma być produkowane do 25 mln sztuk, które będą trafiały do zakładu produkującego auta w Niemczech.

– Dostaliśmy też nominację na produkcję elementów do kolejnego sportowego modelu BMW, absolutnej nowości, który nie ma jeszcze nazwy, a ma wejść do oferty w przyszłym roku – chwali się Roland Krause.

Po uruchomieniu czterech linii zdolności produkcyjne opolskiego zakładu podwoją się. Na trzeciej linii zainstalowano bardzo nowoczesną prasę, co daje opolskiej firmie przewagę w technologii tłoczenia. – Pozwala nam ona na zachowanie powtarzalności i dokładności, a więc zapewnienie odpowiedniej jakości – podkreśla Roland Krause.

Firma ma na swoim koncie patent dotyczący przygotowania odpowiedniej powłoki przed procesem tłoczenia, co zapobiega zarysowaniu i uszkodzeniom materiału, a co się z tym wiąże – ograniczeniu odpadów.

Obecnie MM Systemy zatrudniają 38 osób, do końca roku zatrudnienie wzrośnie o kolejne dwie. Prezes Krause podkreśla, że daje szanse ludziom młodym (średnia niezmiennie wynosi 28 lat), absolwentom szkół, mieszkającym w regionie. – Wybraliśmy model rozwoju kadr małymi krokami, bo żeby zachować odpowiedni poziom jakości, musimy być pewni umiejętności pracowników – wyjaśnia.

Co ciekawe, grupa Muhr Metalltechnik i MM Systemy niedawno uruchomiły w Południowej Karolinie w USA spółkę MM Technics, w pobliżu największego zakładu BMW w koncernie. – Nasz zakład w USA jest kopią polskiego, wyposażyliśmy go też w takie same maszyny – podkreśla Roland Krause. – Do tego przez kilka tygodni nasi pracownicy szkolili w Opolu kadrę z USA, która liczy obecnie 19 osób.

Źródło: www.nto.pl