Mitsubishi Lancer Sedan (CY) i Lancer Sportback (CX)

Przedsiębiorca MMC Car Poland sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów o usterce w samochodach Mitsubishi Lancer Sedan (CY) i Lancer Sportback (CX), z roku modelowego 2012 wyposażonych w benzynowy silnik 4J10 1,8, wyprodukowanych na rynek europejski.

Przedsiębiorca poinformował, że w ww. samochodach Mitsubishi w wyniku niewystarczającego podciśnienia we wzmacniaczu hamowania, może dojść do wzrostu siły oporu pedału hamulca, co może spowodować wydłużenie drogi hamowania. Sytuacja ta może wystąpić wyłącznie podczas jazdy z niewielką prędkością – poniżej 2,5 km/h wraz z jednoczesnym naciśnięciem pedału hamulca, skręceniem kierownicy i pracą silnika z włączoną klimatyzacją, np. podczas parkowania.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 28 samochodów marki Mitsubishi Lancer Sedan (CY) i Lancer Sportback (CX).

Lista numerów VIN

Przedsiębiorca poinformuje pierwszych właścicieli samochodów listem poleconym o konieczności zgłoszenia się do punktu serwisowego, w celu usunięcia ewentualnej usterki. Pozostali właściciele samochodów marki Mitsubishi Colt, objętych przedmiotową kampanią, powinni zgłosić się do autoryzowanego punktu serwisowego Mitsubishi.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela MMC CAR POLAND SP. Z O.O. (adres: ul. 17 Stycznia, 02-146 Warszawa 45; Biuro Obsługi Klienta tel.: (0-22) 463 19 40; e-mail: biuro.klienta@mitsubishi.pl, www.mistusbishi.pl).

UOKiK nie jest właściwy do udzielania szczegółowych informacji konsumentom odnośnie akcji serwisowych ogłaszanych i prowadzonych przez przedsiębiorców.

Niniejsza informacja nie stanowi nakazu wycofania produktu z rynku ani nakazu odkupienia od konsumentów w rozumieniu ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, ale stanowi realizację obowiązków producenta, o której mowa w art. 12 ust. 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2003 r. o ogólnym bezpieczeństwie produktów (Dz. U. Nr 229, poz. 2275, ze zm.).

Przedsiębiorca, który uzyskał informację, że produkt wprowadzony przez niego na rynek nie jest bezpieczny powinien niezwłocznie powiadomić o tym Prezesa UOKiK. Niewykonanie tego obowiązku, zgodnie z art. 33a. ust. 1 pkt 1 ustawy o ogólnym bezpieczeństwie produktów, zagrożone jest karą pieniężną w wysokości do 100 000 zł. Sankcję tę nakłada Prezes Urzędu.