Misja producentów i dystrybutorów OEM do Bursy

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza działając na podstawie porozumienia o współpracy z Izbą Gospodarczą w Bursie i przy współpracy z Polską Izba Motoryzacji organizuje w dniach 12-16 listopada 2018 wyjazd polskich przedsiębiorców  do Bursy w tym  wizyty u producentów OEM oraz spotkania z wybranymi partnerami w celu nawiązania kontaktów handlowych.

Przemysł samochodowy w Turcji

Turcja  jest 14. pod względem wielkości producentem motoryzacyjnym na świecie i piątym pod względem wielkości w Europie. Produkcja samochodów w Turcji wzrosła z 374,000 w 2002 roku do ponad 1,5 miliona sztuk w 2017 roku. Około 77% samochodów wyprodukowanych w Turcji wyeksportowano, głownie do krajów UE.

W Turcji produkuje się samochody osobowe, ciężarówki i autobusy głównie z przeznaczeniem na rynek europejski. Są tam ulokowane fabryki: Toyota, Renault, Fiat, Honda, Hyundai, Mercedes oraz setki skooperowanych zakładów produkujących części samochodowe i wyposażenie. Turecki przemysł motoryzacyjny jest wysoce wydajny i konkurencyjny. Spełnia międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa.

Produkcja OEM w Turcji

Turcja jest ważną częścią globalnego łańcucha producentów OEM.  Działa tam ok. 1100 producentów/dostawców komponentów wspierających produkcję OEM. Ponad 250 globalnych dostawców ma w Turcji bazę produkcyjną, a 28 z nich należy do grupy 50 największych światowych dostawców.

Bursa

Jednym z głównych ośrodków produkcyjnych jest położona w pobliżu Stambułu Bursa. Produkcję zlokalizowali tam Fiat, Renault, Bosch oraz ponad 600 producentów części. Producenci ulokowani są w kilku strefach przemysłowych wokół Bursy. Dysponują także jedną strefą wolnocłową.

Program  wizyty

Dzień 1  przelot do Stambułu i  transfer do Bursy, zakwaterowanie w hotelu,

Dzień 2 i 3 wizyty u producentów oraz spotkania B2B

Dzień 4  transfer z Bursy do Stambułu i powrót do Warszawy

 

Łącznie 4 dni wyjazdowe, w tym 3 noclegi w Bursie.

 

Koszty udziału jednego uczestnika

We własnym zakresie uczestnik pokrywa koszt

  • przelotu do Stambułu i przelotu powrotnego  ( ok 300 EURO)
  • koszty noclegów
  • zakupu wizy tureckiej (20 Euro),  wiza dostępna elektronicznie, wystawiana jest faktura za jej zakup
  • ubezpieczenia

Koszt organizacji misji  –  2600 zł + VAT, który obejmuje

  • przygotowanie i realizację programu spotkań w Bursie: wizyty w fabrykach spotkania B2B,
  • transport w ramach programu misji w tym: transfery lotnisko w Istambule – hotel w Bursie -lotnisko w Stambule, oraz transfery lokalne w Bursie
  • zniżkową rezerwację w hotelu w Bursie w pokojach jednoosobowych (wynegocjowana cena za pokój ze śniadaniem za jedną dobę wynosi ok. 100 Euro)
  • pomoc merytoryczną i opiekę ze strony organizatorów podczas całego programu misji

 

Firmy zainteresowane  udziałem prosimy o wstępne potwierdzenie na adres biuro@ptcoc.eu lub sekretariat@pim.org.pl