Magneti Marelli sprzedane przez FCA

Fiat Chrysler Automobiles podpisał porozumienie z CK Holdings Co., właścicielem japońskiego Calsonic Kansei Corporation, w sprawie przejęcia Magneti Marelli S.p.A.
Po zamknięciu transakcji CK Holdings zmieni nazwę na Magneti Marelli CK Holdings. Firma będzie siódmym największym dostawcą komponentów dla branży motoryzacyjnym na świecie. Na czele firmy stanie obecny CEO Calsonic Kansei, Ermanno Ferrari, natomiast CEO Magneti Marelli dołączy do zarządu Magneti Marelli CK Holdings. Kwatera główna pozostanie w mieście Corbetta, w prowincji Mediolan. Łączne przychody szacowane są na 15,2 mld USD rocznie. Nowo powstała spółka będzie dysponowała niemal 200 zakładami i centrami R&D zlokalizowanymi w Europie, Japonii, Amerykach i w regionie Azji i Pacyfiku.

Wartość transakcji wynosi 6,2 mld USD. Finalizacja planowana jest na pierwszą połowę 2019 roku, po uzyskaniu zgody ze strony odpowiednich organów antymonopolowych.

Włoska firma Magneti Marelli posiada w Polsce 6 zakładów produkcyjnych, w których pracuje prawie 3,2 tys. osób. W czterech zakładach znajdujących się w Sosnowcu produkowane są głównie lampy i reflektory samochodowe, systemy wydechowe, deski rozdzielcze i zderzaki oraz systemy zasilania paliwem i zbiorniki. W Bielsku-Białej zlokalizowano natomiast produkcję elementów zawieszenia i amortyzatorów.

Fiat Chrysler podpisał także z Magneti Marelli CK Holdings wieloletni kontrakt na dostawy komponentów, co ma zabezpieczyć utrzymanie stanu zatrudnienia w firmie oraz obecnego poziomu działalności we Włoszech.

źródło: www.evertiq.pl