LG Chem celuje w 7 bln KRW ze sprzedaży akumulatorów

LG Chem chce do 2020 roku sprzedawać akumulatory do aut elektrycznych wartości 7 bln wonów (6,4 mld USD) rocznie. Ma w tym pomóc fabryka w Polsce.

LG Chem to największy południowokoreański koncern chemiczny. Chce być jednym z największych dostawców akumulatorów do aut elektrycznych. W tym roku spółka sprzeda je za ok. 1,2 bln wonów. W 2020 roku ma być to już 7 bln wonów, wynika z planów przedstawionych w niedzielę.

LG Chem opiera swoje oczekiwania m.in. na pojawieniu się aut elektrycznych drugiej generacji, których zasięg przekracza 300 km na jednym ładowaniu.

Ważnym elementem strategii południowokoreańskiej spółki jest także zwiększenie produkcji akumulatorów dzięki budowie w ciągu roku fabryki w Polsce, co pozwoli zaspokoić  rosnący popyt w Europie. LG Chem ujawnił, że ma zamówienia na akumulatory wartości 36 bln wonów wiążące się z 82 projektami realizowanym przez 28 globalnych producentów aut. Fabryka we Wrocławiu będzie czwartą na świecie. Trzy pozostałe znajdują się w Ochang w Korei, w amerykańskim stanie Michigan i w Nankinie w Chinach.

Źródło: http://moto.pb.pl

LG Chem prognozuje, że europejski rynek aut elektrycznych, który ma obsługiwać fabryka w Polsce, wzrośnie z ok. 110 tys. aut obecnie do 2,77 mln w 2030 roku.

Analitycy BofA Merrill Lynch Global Research szacują, że globalny rynek aut elektrycznych wzrośnie z 11 mld USD w 2015 roku do 32 mld USD w 2020 roku.