Koreański rywal Volkswagena zainwestuje w Polsce. Wyprodukuje terenówki

Nadciąga nowa i duża inwestycja motoryzacyjna. Koreański producent zamierza w przyszłym roku rozpocząć w Polsce produkcję terenówek dla polskiej armii. Zobacz, kto pozazdrościł Volkswagenowi…
„Duża inwestycja motoryzacyjna: Koreański inwestor zamierza w Polsce w przyszłym roku rozpocząć inwestycję” – napisał na Twitterze wicepremier Janusz Piechociński.

Według Piechocińskiego ma to być „inwestycja na poziomie jednego miliarda złotych w szeroko pojęty przemysł motoryzacyjny”. Szef resortu gospodarki zastrzegł jednak, że nie ma na myśli ostatnich informacji w sprawie nowej fabryki samochodów (Volkswagena – red.).

„Jeśli namówię jedną z hut polskich, aby podjęła się produkcji blachy karoseryjnej, to będziemy mieli za chwilę w polskiej przestrzeni gospodarczej wszystko to, co składa się na nowoczesny, najwyższych marek światowych samochód” – czytamy na blogu ministra gospodarki.

Kogo wicepremier Piechociński ma na myśli? Z nieoficjalnych informacji serwisu motoryzacja.interia.pl wynika, że chodzi o inwestycję marki Kia. Azjatycki producent ma wytwarzać nad Wisłą samochody terenowe dla polskiej armii. Podobno delegacja polskiego resortu obrony była już w tej sprawie kilkukrotnie w centrali producenta w Korei.

Janusz Piechociński mówił niedawno, że w 2013 roku sukcesem zakończyło się 50 sporych projektów inwestycyjnych. Dodał, że w tej chwili jego resort wspólnie z PAIiIZ-em pracuje nad około 150 projektami.

Źródło: Media
Dziennik.pl

http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/446353,koreanski-producent-zainwestuje-w-polsce.html