Kolejne lokalizacje odcinkowego pomiaru prędkości

Inspekcja Transportu Drogowego uruchomiła nowe zestawy do odcinkowego mierzenia średniej prędkości. To szczególnie ważna informacja dla tych, którzy wybierają się w dłuższą podróż.

Jeszcze w połowie 2016 roku mandaty wystawiane były w 16 miejscach. Teraz średnia prędkość badana jest na 20 odcinkach. Są to:

– Kluki (województwo łódzkie)
– Kolbuszowa (województwo podkarpackie)
– Krościenko Wyżne – Iskrzynia (województwo podkarpackie)
– Lubin (województwo dolnośląskie)
– Strachówka – Warmiaki (województwo mazowieckie)
– Gorzyce (województwo śląskie)
– Wilcza – Nieborowice (województwo śląskie)
– Radlin (województwo świętokrzyskie)
– Rybitwy – Polesie (województwo mazowieckie)
– Szymaki (województwo mazowieckie)
– Pawłowo (województwo mazowieckie)
– Szlichtyngowa-Górczyna (województwo lubuskie)
– Sulechów (województwo lubuskie)
– Złota (województwo łódzkie)
– Babigoszcz-Gniazdowo (województwo zachodniopomorskie)

Na uruchomienie czekają jeszcze urządzenia mierzące średnią prędkość w dziewięciu spośród 29 zaplanowanych odcinków. – Niebawem, prawdopodobnie w ciągu tygodnia, uruchomione zostaną urządzenia na dwóch kolejnych odcinkach – mówi Wirtualnej Polsce Łukasz Majchrzak z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. – Chodzi o zestawy w Ładnej na obwodnicy Tarnowa w woj. małopolskim oraz w Kołbieli w woj. mazowieckim na drodze krajowej nr 50.

Jak dowiedzieliśmy się w ITD, na odcinkowym pomiarze średniej prędkości „wpada” wielu kierowców. Od początku roku do końca września urządzenia zarejestrowały 62 tys. naruszeń. Trzeba przy tym zaznaczyć, że do połowy marca funkcjonowało tylko pięć zestawów, na koniec marca było ich osiem, a od połowy roku 16.

 

Źródło: wp.pl