Kolejne inwestycje na terenach KSSE S.A.

Dwie nowe firmy z branży motoryzacyjnej – Sekonix oraz Shelf31 – dołączają do grona przedsiębiorców inwestujących na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w Żorach-Osinach. Dzięki nowym inwestycjom w Żorach powstanie kilkaset nowych miejsc pracy.

Realizację inwestycji rozpoczął już pierwszy z nowych inwestorów – firma Sekonix, który w maju zakupił w Osinach działkę o powierzchni 3,78 ha. W powstającym zakładzie będą produkowane oprawy oświetleniowe i moduły LED, z przeznaczeniem dla sektora motoryzacji. Wartość inwestycji to 62 mln zł, a zatrudnienie w fabryce znajdzie co najmniej 90 osób. Pierwsza faza inwestycji, zgodnie z deklaracjami inwestora, zakłada realizację zakładu produkcyjnego oraz hali o powierzchni ok. 9 tys. m2, które w przyszłości zostaną rozbudowane o kolejne 11 tys. m2. Sekonix planuje zakończenie prac budowlanych jeszcze w 2016 roku, aby być gotowym do uruchomienia produkcji na początku przyszłego roku.

Kolejnym projektem inwestycyjnym realizowanym na terenach KSSE S.A. w Żorach-Osinach będzie zakład spółki Shelf31, produkującej elementy siedzeń samochodowych – zagłówki, mechanizmy regulacyjne zagłówków oraz podłokietniki. Deklarowana wartość inwestycji koreańskiego przedsiębiorstwa to 25 mln złotych. Będzie się ona wiązać z utworzeniem co najmniej 300 nowych miejsc pracy. Firma planuje uruchomić swój zakład produkcyjny do końca 2017 roku, a prace budowlane powinny rozpocząć się w najbliższych tygodniach.
Aktualnie, poza Sekonix, w Żorach-Osinach prace budowlane prowadzi trzech inwestorów, którzy zezwolenia uzyskali w 2014 roku. Projekty firm Jelux, Schutz Polska oraz SLS, znajdują się na finalnym etapie budowy, a zakończenie prac i rozpoczęcie produkcji planowane jest do końca roku. Regularną działalność produkcyjną rozpoczęła już natomiast spółka JBG-2.