Hybrydy mocne, jak nigdy. Nie uwierzysz, jak się sprzedają!

Wyniki sprzedaży koncernu Toyota pozwalają sądzić, że przed hybrydami rysuje się jeszcze długa i świetlana przyszłość.

Przedstawiciele japońskiej marki poinformowali, że w porównaniu z pierwszą połową ubiegłego roku sprzedaż hybrydowych modeli na rynkach Starego kontynentu wzrosła aż o 45 proc! Największa w tym zasługa nowego wcielenia Priusa. Popyt na to auto wzrósł w ostatnim czasie o ponad połowę (w pierwszej połowie roku na Priusa zdecydowało się już 12 tys. europejskich nabywców).

Obecnie samochody z napędem hybrydowym stanowią już przeszło 1/3 ogółu Toyot wybieranych przez europejskich klientów. Na rynkach Europy Zachodniej ich udział w sprzedaży marki sięga 41 proc.

Jeszcze lepszymi wynikami może się pochwalić Lexus. W jego przypadku hybrydy stanowią już 61 proc. ogółu europejskiej sprzedaży. Na rynkach Europy Zachodniej decyduje się na nie rekordowe 98 proc. nabywców!

Tegoroczne plany japońskiego koncernu zakładają dostarczenie europejskim nabywcom około 900 tys. nowych pojazdów. Ponad 1/3 z tej liczby stanowić mają właśnie hybrydy.

Przypominamy, że na stoiskach Toyoty i Lexusa w Paryżu zobaczyć można będzie aż trzy nowe auta z napędem hybrydowym: Toyoty C-HR Hybrid i Prius Plug-In Hybrid oraz nowego Lexus LC 500h Coupe.

Źródło: www.interia.pl