Honda notuje duży wzrost sprzedaży

 Lato 2016 roku było niezwykle korzystnym okresem dla europejskiego oddziału Hondy, który zanotował wyraźny wzrost sprzedaży. Należy zaznaczyć, że tendencja taka utrzymuje się od początku roku.

W krajach europejskich od stycznia do września 2016 roku,Honda zanotowała łączną sprzedaż na poziomie 127 655 sztuk, co oznacza wzrost o 27,5% w porównaniu z analogicznym okresem roku 2015. Do tego wyniku przyczyniło się wprowadzenie do oferty kolejnej generacji crossovera HR-V, który w w.w. okresie sprzedał się w liczbie 28 213 egzemplarzy oraz nowego modelu Jazz, którego sprzedaż wzrosła wtedy o 24,4%.

Tendencja wzrostowa dla modelu Jazz była szczególnie zauważalna we Włoszech (+ 146,4%). Wzrosła również sprzedaż modelu Civic (+ 4,9%), do czego z pewnością przyczynił się debiut rynkowy nowej wersji Type R.

Honda odnotowała dobre wyniki sprzedaży na największych rynkach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Francja, Włochy oraz Hiszpania). W 2016 roku Włochy stały się dla Hondy trzecim z kolei rynkiem w Europie (+ 118,3%). W Austrii, Belgii, Czechach, Danii, Finlandii, Holandii, Polsce, Portugalii oraz na Węgrzech i Słowacji Honda zanotowała łącznie ponad 30-procentowy wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem 2015.

Jean-Marc Streng, dyrektor generalny działu samochodów, Honda Motor Europe, powiedział: Cieszy nas fakt, że Honda umacnia swoją pozycję w Europie dzięki znacznemu wzrostowi sprzedaży wypracowanemu niemal na wszystkich rynkach. W 2016 roku naszym celem jest przekroczenie pułapu 160 tys. sztuk, co zapewni nam wyjątkowo udany start w 2017 roku, gdy na rynku pojawi się montowany w Europie Civic w wersji hatchback.

Źródło: www.interia.pl