Honda inwestuje w oddział GM

Cruise, General Motors e Honda anunciaram que irão unir força para financiar e desenvolver um veículo autônomo especialmente concebido para o Cruise que poderá servir para diversos usos.
Honda zainwestuje łącznie 2,75 mld USD w Cruise General Motors. Celem jest stworzenie autonomicznych samochodów.
Honda będzie współpracować z Cruise i GM, aby opracować autonomiczny pojazd, który będzie produkowany na masową skalę. Firmy chcą również, by ich samochód był dostępny komercyjnie na całym świecie.

Honda początkowo zainwestuje 750 mln USD w Cruise, a w ciągu 12 lat zamierza przeznaczyć na autonomiczny projekt 2 mld USD. Oznacza to, że wraz z wcześniejszą inwestycją SoftBanku (2,25 mld USD), wartość rynkowa Cruise wzrosła do 14,6 mld USD.

– To kolejny, logiczny kolejny krok dla General Motors i Hondy, biorąc pod uwagę naszą współpracę dotyczącą pojazdów elektrycznych i ścisłą integrację z Cruise – powiedziała prezes i dyrektor generalna General Motors Mary Barra. – Wspólnie możemy zapewnić Cruise najlepszą na świecie wiedzę i doświadczenie w zakresie projektowania, inżynierii i produkcji oraz globalny zasięg, aby zdobyć pozycję lidera w dziedzinie technologii pojazdów autonomicznych, wprowadzając takie auta na rynek na masową skalę – dodała Mary Barra.

Cruise to oddział General Motors zajmujący się technologiami autonomicznej jazdy, kupiony przez koncern w 2016 roku za 1 mld USD.

Źródło: www.evertiq.pl