FELIETON: z teczki szkodowej Tomka: „małe podsumowanie i plany na przyszłość”.

Postanowiłem zrobić mały rachunek sumienia i podzielić się z Państwem swoimi spostrzeżeniami. W miarę systematycznie, od kilku tygodni spotykamy się na łamach PIM i innych portali społecznościowych przy tzw. słowie pisanym.

Felietony, które dla Państwa przygotowywałem, wzbudzały większe bądź mniejsze emocje, ale jedno jest pewne: poruszały problematykę dnia dzisiejszego związaną z kwestami napraw pojazdów z OC sprawcy, ale nie tylko. Chciało by się wręcz napisać: ile spraw, tyle indywidualnych przypadków. Pisaliśmy o pojazdach zastępczych, oznaczeniu części zamiennych, wyłączeniach w polisach czy chociażby uczciwości części przedsiębiorców. Są to tematy ważne i wynikające z codziennej działalności tej branży.

Jednakże spotkania z przedstawicielami serwisów, rozmowy telefoniczne, czy korespondencja mailowa pokazały, że bardzo istotnym elementem jest wiedza praktyczna. Dlatego też wspólnymi siłami z PIM postanowiliśmy zwrócić szczególna uwagę na kwestie szkoleniowo – edukacyjne. Jak zauważyliśmy rynek chłonny jest wiedzy. W celu skutecznego likwidowania szkody czy też w walce o swoje prawa, musimy oprócz konsekwencji w działaniach, być bardzo dobrze przygotowani merytorycznie. Niestety dzisiejsze czasy wymuszają wręcz na nas bycie licznymi fachowcami i to w wielu dziedzinach. Dlatego ciągłe uzupełnianie wiedzy, wręcz jej pogłębianie, czy też wymiana informacji są niezwykle ważne. Przynajmniej w mojej ocenie. Systematycznie, od pewnego czasu, organizujemy dla Państwa szkolenia z cyklu: „skuteczna likwidacja szkód komunikacyjnych”. Na jednodniowych panelach szkoleniowych staramy się naszym słuchaczom przekazać jak najwięcej informacji dot. likwidacji szkód. Poza tym szkolenia wypełniają ciekawostki z prowadzonych postępowań a na koniec w panelu dyskusyjnym jest możliwość zadawania pytań i wymiany spostrzeżeń pomiędzy uczestnikami. Szkolenia te cieszą się duża popularnością, a przede wszystkim prowadzone są przez trenerów – praktyków, mających styczność na co dzień z likwidacją szkód oraz problemami, które wynikają w ich trakcie.

Ponadto cyklicznie Izba organizuje konferencje branżowe mające na celu propagowanie nowinek, ciekawostek czy też nowych pomysłów czy projektów. Ostatnim takim wydarzeniem, które zgromadziło licznych przedstawicieli warsztatów i serwisów, zorganizowane w dniu 27.09.2018 r.  było seminarium „Jak praktycznie zastosować rekomendacje techniczne OMRT? I jak ich wdrożenie wpłynie na rentowność Twojego serwisu blacharsko-lakierniczego”? Bardzo miło było patrzeć na wypełnioną po brzegi salę osobami zainteresowanymi wdrażaniem w swoich warsztatach, nie tylko nowych technologii, ale także nowinek z dziedziny formalno – prawnej. Poruszane zagadnienia wzbudzały liczne emocje wśród uczestników, co skutkowało wieloma pytaniami do prowadzących.

Obecnie przygotowujemy dla Państwa wielkie wydarzenie na koniec roku. W dniach 11 – 12 grudnia, będzie mieć miejsce XIII już edycja Dyskusyjnego Forum Ubezpieczeń Komunikacyjnych. Hasło przewodnie brzmi: „Ku optymalizacji finansowej warsztatu”. Poruszymy wiele bieżących, a budzących duże emocje a nawet kontrowersje tematów. Mocno wyselekcjonowana grupa ekspertów będzie do dyspozycji uczestników Forum, co pozwoli na skuteczne rozwianie wątpliwości a zarazem pozwoli na wypracowanie skutecznych działań w procesach likwidacji szkód. Poza tym liczymy na dużą aktywność uczestników, wymianę spostrzeżeń czy też uwag. W tym roku przewidujemy dwudniowe forum które na pewno pozwoli zbadać wiele branżowych problemów.

Link do strony internetowej forum: http://forumubezpieczen.com/ .

Zapraszam do zapoznania się z jej treścią.

Ponadto: obecnie jesteśmy w trakcie przygotowywania dwóch pilotażowych programów, które w naszej ocenie mogą stać się niezwykle ciekawym rozwiązaniem w skuteczności funkcjonowania zakładów naprawczych oraz wypożyczalni samochodowych. O tym już wkrótce…

Szanowni Państwo. Mam nadzieję, że 11 grudnia wszystkie drogi prowadzić będą do Warszawy na ul. Łączyny 5 gdzie spotkamy się na Forum. Wcześniej natomiast, bo już w przyszłym tygodniu przy kolejnym felietonie.

Z eksperckim pozdrowieniem,

Tomasz Szydlak, Ekspert PIM