Faurecia Grójec R&D Center S.A. otrzymała “Gazelę Biznesu”

Faurecia Grójec R&D Center S.A. otrzymała prestiżowe wyróżnienie „Gazela Biznesu 2017”. Wzrost przychodów Faurecia Grójec R&D Center w latach 2014-2016, wyliczony przez międzynarodową firmę informacji gospodarczej COFACE i „Puls Biznesu”, wyniósł 132%, co uplasowało Faurecię R&D Center na 503 miejscu w województwie mazowieckim (na ponad tysiąc firm).

– Wyróżnienie to pokazuje jak od kilku lat bardzo dynamicznie rozwija się nasze R&D Center. W kolejnych latach planujemy utrzymać tę dynamikę wspierając przełomowe zmiany
w motoryzacji –
mówi Daniel Marciniak, dyrektor R&D Center. – Wzrost ten jest bezpośrednio powiązany ze strategią Grupy – doskonalenia komfortu i wrażeń użytkownika. Wspieramy producentów pojazdów na całym świecie w tworzeniu nowego podejścia do przemieszczania się. Nasz sukces oparty jest na zaufaniu naszych Klientów, kompetencjach oraz zaangażowaniu zespołu, który bardzo dobrze zintegrował się z strukturami międzynarodowymi Faurecii.

„Gazela Biznesu” to tytuł corocznie przygotowywanego przez „Puls Biznesu rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Warunkiem znalezienia się na tej liście był coroczny wzrost przychodów oraz nieodnotowanie straty w latach 2014-2016, a także przychody w roku bazowym 2014 r. mieszczące się w przedziale od 3 do 200 mln złotych. Szczegółowe dane były weryfikowane przez niezależną, międzynarodową firmę informacji gospodarczej COFACE. Listę Gazel Biznesu 2017 opublikowano 27 grudnia 2017 r. w specjalnym dodatku do „Pulsu Biznesu”. Partnerem strategicznym wydania jest Polski Fundusz Rozwoju.

Faurecia Grójec R&D Center S. A. jest częścią francuskiej grupy FAURECIA obecnej w 34 krajach, z 330 zakładami produkcyjnymi oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi na całym świecie. To lider największych na świecie dostawców części samochodowych specjalizujący się w produkcji foteli samochodowych, systemach wyposażeń samochodów oraz technologiach kontroli emisji spalin. Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych, światowych producentów samochodów.

Dodatkowych informacji udzielają:

o R&D Center:
Marta Długosz, HR Specialist, Faurecia Grójec R&D Center, marta.dlugosz(at)faurecia.com;

kontakt dla mediów:
Małgorzata Vincent, Modern Communication Channels and Employer Branding Manager for Poland, malgorzata.vincent(at)faurecia.com, tel: +48 795 538 202.

Źródło: Faurecia