Cold Jet wprowadza nowy zautomatyzowany system czyszczenia form do opon ASP-T na targach Tire Technology Expo 2019 w Hannoverze.

Cold Jet, światowy producent urządzeń do czyszczenia suchym lodem i jego produkcji, z siedzibą główną w Loveland (Ohio) oraz z biurami w Europie i Azji, we współpracy z wiodącymi producentami opon wprowadza na rynek zautomatyzowany system przygotowania powierzchni ASP-T (Automated Surface Preparation – Tire). Światowa premiera odbędzie się na targach Tire Technology w Hannoverze (Niemcy) w dniach 05-07 marca br.

COLD JET ASP-T został zaprojektowany w celu automatyzacji procesu czyszczenia form do produkcji opon – wewnątrz i na zewnątrz prasy – stosując suchy lód w rozmiarze 3 – 0,3 mm. System można w łatwy sposób zintegrować z istniejącym procesem produkcji, a jego zastosowanie pozwala zaoszczędzić czas czyszczenia do 70% w porównaniu z konwencjonalnymi metodami.

Parametry procesu mogą być dostosowane do wybranego programu czyszczenia zgodnie z wymaganiami form do opon zimowych lub letnich (z lub bez otworów wentylacyjnych). Wielkość cząsteczek suchego lodu można regulować w zakresie od 3 mm do 0,3 mm wykorzystując opatentowaną przez firmę Cold Jet technologię MicroParticle aby zoptymalizować proces czyszczenia. W zależności od stopnia skomplikowania ścian bocznych i bieżnika, w połączeniu z cyklami utwardzania, suchy lód można dostosować do bardziej efektywnego czyszczenia powierzchni.

COLD JET ASP-T może być stosowany do automatycznego czyszczenia najczęściej używanych form do produkcji opon w prasie wulkanizacyjnej, także w pozycji otwartej. Eliminuje to przebłyski i konieczność ponownej obróbki w fazie końcowej. Umożliwia również czyszczenie ścian bocznych tylko w jednym cyklu. Unikalne cechy systemu COLD JET ASP-T redukują koszty operacyjne oraz zwiększają wydajność produkcji.

Połączenie produktów Cold Jet, które są zintegrowane jako rozwiązania systemowe, takich jak COLD JET ASP-T do czyszczenia form do opon i pelletizera PR350H do produkcji suchego lodu, umożliwia użytkownikom wdrożenie ujednoliconego procesu w wielu zakładach produkcyjnych.

Premiera systemu COLD JET ASP-T odbędzie się podczas targów Tire Technology Expo 2019 w dniach 0507 marca br., w Hannoverze. Zapraszamy na stoisko #5006 firmy Cold Jet!

O firmie Cold Jet Dzięki ponad 30-letniemu doświadczeniu firma Cold Jet® jest światowym liderem w opracowywaniu innowacyjnych, przyjaznych dla środowiska rozwiązań w zakresie czyszczenia i przygotowania powierzchni, które pomagają firmom obniżyć koszty eksploatacyjne, poprawić jakość produktów, wydłużyć żywotność maszyn oraz zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo pracowników. Systemy do czyszczenia suchym lodem firmy Cold Jet są stosowane w różnych gałęziach przemysłu, co pozwala na wydajne wykorzystanie odzyskanego dwutlenku węgla, eliminując jednocześnie potrzebę stosowania środków chemicznych i wody w procesie czyszczenia. Oprócz systemów czyszczenia suchym lodem, firma Cold Jet jest wiodącym producentem najwyższej jakości urządzeń do produkcji suchego lodu dla dostawców gazów przemysłowych i odbiorców końcowych. Cold Jet jest firmą prywatną z główną siedzibą w Loveland w stanie Ohio oraz międzynarodowymi biurami w Europie, Azji, Kanadzie i Meksyku. Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy na stronę www.coldjet.com