BIZOL – niemiecki producent olejów silnikowych

BIZOL to niemiecki producent olejów silnikowych, dodatków do paliw, olejów, układów chłodzenia i chemii samochodowej. Firma została założona w 1998 roku w Berlinie przez Borisa Tatievskiego. BIZOL stawia na surowce najwyższej jakości, które w połączeniu z wiedzą, doświadczeniem, niezawodnością i zaawansowaną technologią pozwalają tworzyć doskonałe produkty. Dzięki pasji i pracy uznanych, światowej klasy inżynierów z dziedziny chemii i fizyki oraz stworzenia innowacyjnych laboratoriów badawczych BIZOL nieustannie opracowuje nowe produkty i z sukcesem zdobywa kolejne rynki.  W 2011 roku oleje BIZOL dostępne były w 48 państwach świata. Jednak najdynamiczniejszy rozwój marki przypada  na ostatnie kilka lat. W 2016 produkty sygnowane logo BIZOL można było kupić w ponad 70 krajach, do końca 2018 roku firma będzie obecna w 100 państwach na 5 kontynentach.

BIZOL dostarcza swoje produkty dla sześciu  kluczowych  segmentów rynku motoryzacyjnego, takich jak: samochody osobowe, autobusy i ciężarówki, motocykle, łodzie, sprzęt rolniczy oraz aplikacje przemysłowe.

BIZOL obserwuje tendencje na rynku motoryzacyjnym, odpowiada na jego potrzeby, a także wyznacza trendy. Z bogatej oferty produktów na uwagę zasługują oleje z linii Green Oil+, zaprojektowane w szczególności dla pojazdów użytkowanych w ruchu miejskim, które są narażone na obciążenia silnika wynikające z poruszania się na krótkich dystansach oraz częstego stania w korkach. Green Oil+ polecany jest również dla aut wyposażonych w silniki z systemem start-stop oraz samochodów z napędem hybrydowym.

Od stycznia 2018 roku BIZOL posiada w swojej ofercie łatwą w obsłudze i wydajną  maszynę ATF Intelligence 2000 przeznaczoną do dynamicznej wymiany płynu przekładniowego w samochodach z automatyczną skrzynią biegów. W ramach kompleksowego podejścia BIZOL posiada w swoim produktowym portfolio wysokoefektywne płyny przekładniowe oraz środek do czyszczenia ATF Cleaner+ a50, przyczyniający się do wydłużenia żywotności przekładni.

BIZOL to jedna najbardziej dynamicznie rozwijających się marek wśród producentów olejów silnikowych i środków smarnych. Tworzona jest przez i dla miłośników motoryzacji, którzy podejmują świadome decyzje, dbają o swój samochód, a tym samym o własny komfort i bezpieczeństwo. Rozwiązania proponowane przez BIZOL to połączenie najwyższej jakości, wiedzy i innowacyjności.