AutoEvent 2019: Prelegenci, panele dyskusyjne i referaty czyli merytoryka 2019. 

Coroczne spotkanie przemysłu motoryzacyjnego, oprócz cieszących się popularnością spotkań i rozmów kuluarowych to również pewien zastrzyk wiedzy o sektorze, trendach czy strategiach rynkowych. Zarówno tych mikro ekonomicznych jak również makro ekonomicznych.

Przemysł motoryzacyjny w Polsce od kilku lat rozkwita, mimo, że nie udało się stworzyć marki własnej pojazdów. I już raczej do tego nie dążymy i dążyć nie będziemy. Tym bardziej, że światowe marki samochodów ulegają różnym mariażom, fuzjom, przejęciom a nawet likwidacjom. Polska rozpoznawalna jest jednak na rynkach światowych jako kraj dogodny do inwestowania czy też nawiązywania współpracy z polskimi dostawcami części i komponentów. Z tego słyniemy i to powinniśmy wykorzystywać. Dlatego rolą części merytorycznej (konferencyjnej) AutoEventu jest przybliżanie i uświadamianie pewnych trendów, kierunków działań, które praktykom – pracownikom i właścicielom firm z automotive mogą w ferworze codziennych działań umykać.

Co zatem takiego merytorycznego będzie w dniach 12-14 czerwca w hotelu OSSA w Rawie Mazowieckiej? Z pewnością dużo a i każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ale do rzeczy. Wśród tegorocznych prelegentów i panelistów pojawią się z referatami m.in.:

  • Marek Zuber. Ekonomista i analityk rynków finansowych. Referat: „Sytuacja i perspektywy rozwoju polskiej motoryzacji na tle procesów gospodarczych zachodzących w Europie i świecie”.

Marek Zuber. Prowadzi działalność w obszarze doradztwa finansowo-kapitałowego. Po studiach pracował, jako analityk i ekonomista w Banku Przemysłowo-Handlowym i połączonym BPH PBK. Następnie rozpoczął własną działalność w zakresie sporządzania prognoz makroekonomicznych i rynkowych, analizy przedsiębiorstw, zarządzania finansami. Doświadczenie zawodowe zdobywał również jako Główny Ekonomista w firmie doradztwa Finansowego TMS i biurze maklerskim TMS Brokers, główny ekonomista Internetowego Domu Maklerskiego, a także wykładowca w Akademii Toyoty. Jest wykładowcą na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Zasiadał w wielu radach nadzorczych. Jest członkiem rady naukowej Akademii Eurocash.

  • Grzegorz Gałczyński. Menedżer ds. Branż Strategicznych w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Referat: „Możliwości inwestycyjne i popyt na kooperację z firmami z Polski na rynkach światowych. Z doświadczeń PAIH. Cel misji gospodarczych. Studium przypadku”.

Grzegorz Gałczyński. Dziesięć lat doświadczenia w branży motoryzacyjnej, w tym osiem lat na stanowiskach kierowniczych. Odpowiedzialny za koordynację działań Agencji dotyczących przemysłu motoryzacyjnego, otwieranie nowych rynków, relacje z organizacjami sektora motoryzacyjnego.

  • Artur Staniec. Dyrektor Zarządzający Simon-Kucher & Partners. Referat: „Trendy i wyzwania komercyjne w motoryzacji. Jak pricing może poprawić rentowność biznesu”.

Artur Staniec. Od ponad 13 lat doradza największym przedsiębiorstwom w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Prowadził projekty zarówno dla dostawców jak i dystrybutorów w sektorze motoryzacyjnym. Specjalizuje się w obszarach optymalizacji cenowej, wyceny produktów w oparciu o wartość oraz strategii sprzedaży.

  • Jacek Mechecki. Portfolio Development Executive w Siemens Industry Software Sp. z o.o. Referat: „System APS firmy Siemens, jako cyfrowe narzędzie do harmonogramowania produkcji w środowisku nieoczekiwanej zmienności”.

Jacek Mechecki. Doświadczony we wdrażaniu rozwiązań szczupłej produkcji, w projektach zwiększających wydajność linii produkcyjnych polegających na zmianach procesowych, organizacyjnych oraz modernizacji systemów automatyki przemysłowej między innymi w Philips Consumer Electronics Industries Poland, Crown Packaging Polska. Jako wieloletni dyrektor produkcji odpowiedzialny za budżetowanie, planowanie i realizację celów biznesowych co stanowi fundament do obecnej roli w Siemens PLM. Odpowiedzialny za budowanie i rozwój polskiego rynku dla klientów szukających zaawansowanego oprogramowania wspierającego zarządzanie produkcją.

  • Jacek Taczała. Business Development Manager Mitsubishi Electric Europe B.V. (Sp. z o.o.) Polish Branch. Referat: „Jak być „Lean & Flexible” dla zrobotyzowanych i ręcznych stacji montażowych.”

Jacek Taczała. Od blisko 10. lat związany z firmą Mitsubishi Electric. Obecnie od ponad 5 lat zajmuje się rozwiązaniami dla „Smart Manufacturing” dla przemysłu motoryzacyjnego. Prywatnie miłośnik samochodów spalinowych i entuzjasta nowych zmian dla rynku automotive. Otwarty na wszelką wymianę zdań, opinii co do rynku motoryzacyjnego i stosowanych w nim rozwiązań automatyzacji i robotyzacji i najnowszych rozwiązań dla Smart Manufacturing.

  • Michał Brzozowski. Członek Zarządu w Metroplan Polska Sp. z o.o.. Referat: „Nowoczesny magazyn. Automatyzacja, nowe technologie. Czy to przyszłość, czy już teraźniejszość.”

Michał Brzozowski. Posiada szerokie doświadczenie w realizacji dużych, międzynarodowych projektów przemysłowych, zwłaszcza w zakresie rozwoju nowych lokalizacji, consultingu logistycznego, planowania i projektowania nowej infrastruktury produkcyjno-logistycznej, optymalizacji kosztów oraz kompleksowego zarządzania projektem. Zainteresowany wdrażaniem nowych strategii zarządzania i struktur organizacyjnych, a także negocjacjami i radzeniem sobie z nieprzewidywalnymi sytuacjami, w których znalezienie nowych rozwiązań wymaga opracowania innowacyjnych sposobów podejścia i procedur. Zarządzał wieloma dużymi projektami na trzech kontynentach – w Europie, Ameryce i Azji, spotykając się z ogromnym zadowoleniem klientów. Odpowiada również za kierowanie zespołem architektów, inżynierów i konsultantów budownictwa oraz logistyki w polskim oddziale Metroplan Group w dwóch biurach, we Wrocławiu i w Warszawie. Absolwent Logistyki na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej.

  • Grzegorz Sirko. Business Development Manager NOYEN (GT85). Referat: “Nowe wzywania w zakresie czystości”.

Grzegorz Sirko. Inżynier informatyki i magister zarządzania strategicznego Oxford Brookes University. Od ukończenia studiów zapalony marketingowiec w branżach związanych z technologiami i innowacyjnością. Drogę do przemysłu przeszedł działając w branży energetycznej i sportowej. Z firmą GT85 Polska, obecnie NOYEN, przemysłem maszynowym i produkcyjnym związany bezpośrednio od 2015 roku. Na co dzień doradza firmom produkcyjnym w zakresie zastosowania technologii i systemów mycia i odtłuszczania części produkcji w branży automotive, aerospace i innych.

  • Kristof Peerens. Menadżer R&D 3M w regionie EMEA. Referat: „Innowacja inspirowana zrównoważonym rozwojem 3M”.

Kristof Peerens. Jest menadżerem R&D odpowiedzialnym za bezpieczeństwo produktowe i zrównoważony rozwój w 3M w regionie EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka). Po ukończeniu studiów na wydziale chemii przemysłowej, Kristof w 2004 r. rozpoczął pracę w 3M Belgia jako inżynier do spraw bezpieczeństwa produktowego. Od 2010 r. jest zaangażowany w działania 3M związane ze zrównoważonym rozwojem w regionie EMEA, pracując z różnymi grupami biznesowymi 3M oraz działem Badań i Rozwoju nad sposobami promowania aspektu środowiskowego produktów 3M, poprzez techniczną analizę i ocenę „cyklu życia” produktu.

  • Alesandro Poma. Head of South and East Europe Sales w firmie Data Interchange sp. z o.o. Referat: „Ile zaoszczędzisz dzięki wdrożeniu rozwiązań klasy EDI”.

Alesandro Poma. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze automatycznej integracji procesów logistycznych w łańcuchu dostaw, przy użyciu najlepszych praktyk B2B. Biegłe władanie językiem angielskim, włoskim i polskim pozwala mu koordynować i uczestniczyć w wielu innowacyjnych projektach, wdrożeniach rozwiązań B2B dla klientów obecnych na rynku międzynarodowym.

Gościem specjalnym, który wystąpi już na samym początku tegorocznego AutoEventu będzie Jan Mela, polski podróżnik i działacz społeczny z Fundacji Poza Horyzonty. To on wystąpi z referatem motywacyjnym pt. „Niemożliwe” to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice w życiu i w biznesie. On to wie bo to osiągnął. W wieku 13 lat uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem (15 000 V) amputowano mu rękę i nogę. Porusza się o protezie podudzia. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. W 2009 roku założył Fundację Jaśka Meli „Poza Horyzonty”. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

Ponadto, wśród uczestników paneli dyskusyjnych pojawią się m.in.:

  • Stephen Steele. Pierwszy Sekretarz Działu Politycznego Ambasady, British Embassy Warsaw
  • Andrzej Korpak, Dyrektor Opel Manufacturing Poland,
  • Janusz Kobus, Wiceprezes Pilkington Automotive Poland,
  • Andrzej Marcinek, Dyrektor Zakładu Gedia Poland,
  • Paweł Ulichnowski, Prezes Zarządu Trasko Automatyka
  • Krzysztof Zaręba, Naczelnik Wydziału Polityki Przemysłowej Departament Innowacji Ministerstw Przedsiębiorczości i Technologii,
  • Jacek Urbanowicz, Technical Coordinator Fanuc Polska,
  • Cezary Mychlewicz, Dyrektor ds. marketingu branż przemysłowych Siemens Polska,
  • Przemysław Pendrowski, Członek Zarządu Leadec,
  • Paweł Gos, Prezes Zarządu Exact Systems S.A.,
  • Roman Kantorski, Prezes Polskiej Izby Motoryzacji,
  • Marek Gawroński, Vice President and Govermmental Affairs Volvo Group Poland.

I oczywiście kilkuset uczestników AutoEventu, czyli przedstawicieli firm z sektora automotive, zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Moderatorami tegorocznego AutoEventu będą: Luk Palmen i Grzegorz Banakiewicz