Auto Partner SA: dystrybutor w międzynarodowej grupie zakupowej

Auto Partner S.A. przystąpił do międzynarodowej grupy zakupowej Global One Automotive GmbH z siedzibą w Niemczech we Frankfurcie nad Menem.

Zdaniem zarządu Auto Partner S.A. dzięki zawartej umowie spółka uzyska dostęp do szerszej grupy światowych dostawców części zamiennych, pozyska know how, poszerzy swoją ofertę o nowe marki oraz uzyska  silniejszą pozycję w  negocjacjach  z  dostawcami, co  powinno  przełożyć  się  na zwiększenie marży brutto na wybranych grupach towarowych (dostawcach) do 3 pp.

„Przynależność do grupy zakupowej tej rangi to dla nas nie tylko prestiż, ale przede wszystkim dostęp do międzynarodowego know-how” – mówi Aleksander Górecki, prezes zarządu Auto Partner S.A.

Grupa Global One to międzynarodowa firma na rynku dystrybucji części motoryzacyjnych. Tworzą ją – niemiecka spółka Wessels&Müller z siedzibą w Osnabrücku oraz amerykański dystrybutor SSF Imported Auto Parts LLC z siedzibą w San Francisco. Grupa oferuje swoim członkom współpracę z największymi producentami części na świecie.

Źródło: www.motofaktor.pl