Aston Martin DB11 już w produkcji

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy zdecydowali się zamówić Aston Martina DB11… Firma z brytyjskiego Gaydon rozpoczęła właśnie seryjną produkcję nowego modelu.

Aston Martin DB11 jest pierwszym z siedmiu nowych modeli, które uzupełnić mają ofertę brytyjskiej marki w najbliższych siedmiu latach. Samochód zaprezentowano oficjalnie w czasie marcowego salonu w Genewie.

Od tego czasu na listę oczekujących wpisano już przeszło trzy tysiące chętnych. To duży sukces, jeśli wziąć pod uwagę, że ceny podstawowego modelu rozpoczynają się od 204 900 euro.

Samochód zapowiada nową erę w historii Aston Martina. Na tle poprzedników auto wyróżnia się nie tylko nowymi kształtami nadwozia, ale też doładowaną jednostką napędową.

Poprzednik – Aston Martin DB10 – napędzany był benzynowym, wolnossącym, V12 o pojemności 6,0 l. DB11 otrzymał jednostkę V12 o pojemności 5,2 l. Mniejsza pojemność ma być rekompensowana przez doładowanie. Wspomagany turbiną silnik generuje moc 608 KM i legitymuje się maksymalnym momentem obrotowym 700 Nm.

Najnowszy model Aston Martina przyspiesza do 100 km/h w 3,9 s i osiąga prędkość maksymalną 320 km/h.

Źródło: www.interia.pl