Applus+ IDIADA

Applus IDIADA to duża hiszpańska firma inżynieryjna, pracująca dla przemysłu motoryzacyjnego praktycznie na całym świecie.  Już od lat współpracuje z takimi firmami jak na przykład VW, Skoda, Seat, Nissan, JLR, BMW, Mercedes, Solaris, Magna, itd.

Obrót firmy w 2016 roku wyniósł 180 mln euro. Zatrudnia ponad 2000 osób w 23 krajach. Polski zespół IDIADY (8 osób) odpowiada za realizację (na miejscu w Polsce) projektów homologacyjnych oraz za nadzór nad projektami inżynieryjnymi realizowanymi dla polskich Klientów przez nasze zespoły z Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Czech.

IDIADA Automotive Technology (część koncernu Applus+) wspomaga producentów pojazdów i części do pojazdów, oferując:

  • badania homologacyjne i homologacje (m.in. e9 lub E9)
  • badania rozwojowe, projektowanie, pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów produkcyjnych lub eksploatacyjnych
  • duży kompleks doświadczalny (tory testowe, laboratoria) zlokalizowany w pobliżu Barcelony:

Usługi firmy IDIADA dla Tier1:

badania walidacyjne komponentów (okresowe lub przed uruchomieniem produkcji nowej części, np. wg norm OEM-ów) (badania wytrzymałościowe, zmęczeniowe, klimatyczne, akustyczne…)
      pomoc w rozwiązywaniu problemów technicznych (skupiamy się na projektowaniu i badaniu raczej produktów: samochodów, części do samochodów, niż narzędzi produkcyjnych, chociaż są tu wyjątki: np. projektowanie form do produkcji elementów metalowych lub z tworzywa sztucznego)
   pomoc w projektowaniu (zwłaszcza bardziej zaawansowanym projektowaniu, połączonym z symulacją komputerową takich zjawisk jak np. rozchodzenie się drgań, hałasu, ciepła, opływy powietrza, wytrzymałość doraźna i zmęczeniowa, wypełnienie form materiałem…)
pomoc w integracji komponentów lub podsystemów w konkretnych pojazdach
homologacje takich komponentów jak: urządzenia systemów eCall i ERA GLONASS, urządzenia elektroniczne (homologacja EMC wg Reg. 10 ONZ), światła, lusterka, opony, klocki hamulcowe, katalizatory, fotele i pasy bezpieczeństwa, klaksony