Spotkali się po raz XXVI. Tym razem we Wrześni

SONY DSC

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w spotkaniu Dywizji Dostawców organizowanym już po raz 26  przez Polską Izbę Motoryzacji.  Jak co roku, uczestnicy  tego wydarzenia mieli okazję wysłuchać  ciekawych prezentacji, wziąć udział w dyskusjach,  seminariach branżowych oraz wymianie doświadczeń. Atrakcją tegorocznego spotkania Dywizji Dostawców było zwiedzanie najnowocześniejszego zakładu Volkswagena w Europie, a jednocześnie największej inwestycji zagranicznej w Polsce – fabryki VW Crafter we Wrześni.

Partnerem merytorycznym pierwszego dnia spotkań były firmy CRIDO TAXAND oraz EDISON S.A. Firma CRIDO TAXAND w swojej prezentacji szukała odpowiedzi na pytanie „Dostawca = Innowator? Identyfikacja prac B+R w łańcuchu dostaw. Co może być kosztem badawczo-rozwojowym? Czy można uzyskać wsparcie na realizację projektów zleconych?”. Natomiast firma EDISON zaprezentowała seminarium pt. „Rozwiązania EDI w procesie optymalizacji łańcucha dostaw”.

SONY DSC

Drugi dzień Spotkań Dywizji Dostawców to wizyta w fabryce VW Crafter, jednego z czterech zakładów produkcyjnych VW Poznań, który otwarto dokładnie rok temu.  Uczestników Dywizji przywitał Prezes Zarządu VWP, Jens Ocksen, który opowiedział o zakładzie, zastosowanych w nim rozwiązaniach technologicznych i możliwościach produkcyjnych. Po tym powitaniu i prezentacji wszyscy uczestnicy udali się na zwiedzanie fabryki, które obejmowało dwa obszary produkcyjne: montaż i spawalnię.

Volkswagen Crafter – obszar montażu

Volkswagen Crafter – obszar spawalni

Goście obejrzeli każdy etap budowy samochodu dostawczego –  od karoserii, poprzez montaż szyb, podłogi, wnętrza  aż po finalny pojazd, który zjeżdża z linii produkcyjnej. Po zwiedzaniu fabryki odbyła się runda pytań z kierownikiem działu Montażu zakładu VW Crafter p. Cezarym Tadejem.

Runda pytań z kierownikiem montażu VW Crafter Cezarym Tadejem

Następnie pani Marta Miśkiewicz, kierownik działu Process Center I i Local Content  przedstawiła wymagania  grupy Volkswagen względem dostawców oraz możliwości współpracy, po czym mieli możliwość udziału w specjalnej grze Supply Chain oraz rozmowach B2B ze specjalistami działu Local Content: panią Dorotą Spychalską i Michałem Ilnickim .

Marta Miśkiewicz – Kierownik działu Process Center I i Local Content

Gra Supply Chain

______________________________________________________

Fabryka Volkswagen Crafter. Nowa generacja modelu Volkswagen Crafter jest produkowana w Polsce, we Wrześni od 2016 r. Nowy zakład stał się obok VW Poznań drugim ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Polsce. Volkswagen Poznań istnieje już od dwudziestu lat. Natomiast od dziesięciu lat produkowany jest tutaj Volkswagen Caddy i Volkswagen Transporter T6, skąd trafia do sprzedaży na rynki całego świata. Nowa fabryka we Wrześni położona jest 50 kilometrów na wschód od Poznania i korzysta pod każdym względem z bliskiej lokalizacji Volkswagen  Poznań w Antoninku – i to zarówno w zakresie produkcji, logistyki, dostawców, a przede wszystkim zaś doświadczenia pracowników. Możliwości produkcyjne nowej fabryki wynoszą 100 000 samochodów rocznie. Na terenie obiektu znajduje się nowoczesna lakiernia, hala budowy karoserii i montażu jak również Park Dostawców z powierzchnią logistyczną.

W gminie Września zamieszkuje 44 500 mieszkańców, z czego w samym mieście ponad 30 000. Odległości od dwóch stolic europejskich – Warszawy i Berlina  wynosi około 300 kilometrów.

Crido Taxand. Wspieramy naszych klientów w procesie realizacji innowacyjnych przedsięwzięć oraz ich finansowania, włączając w to wsparcie w zakresie pozyskiwania pomocy publicznej na projekty B+R, inwestycyjne i  prośrodowiskowe. Kompleksowo pomagamy naszym klientom w skutecznym prowadzeniu procesów biznesowych uwzględniając przy tym aspekty prawno-podatkowe czy związane z własnością intelektualną. Więcej informacji: www.taxand.pl

Edison S.A. jest pierwszym operatorem EDI w Polsce. Od 20 lat nieprzerwanie świadczy usługi elektronicznej wymiany danych. Nasze rozwiązania, bazujące na technologii GXS – światowego lidera EDI, przyczyniły się do powstania nowej jakości komunikacji B2B w Polsce. Oferujemy wsparcie techniczne i doradztwo na każdym etapie wdrożenia projektu i po jego zakończeniu, posiadamy certyfikat zgodności z międzynarodowymi standardami GS1 „Dostawca rozwiązań GS1”. Jako firma notowana na giełdzie gwarantujemy przejrzystość i otwartość w komunikacji. Oferujemy niezawodne usługi wymiany dokumentów elektronicznych z partnerami na całym świecie. Łączymy nowoczesne technologie oparte na niezawodnej infrastrukturze z klasycznym, spersonalizowanym podejściem do obsługi klienta. Świadczymy szeroki zakres usług dodatkowych takich jak: śledzenie dokumentów (tracker), matching, walidacja, dostosowanie aplikacji ERP do standardów EDI i tworzenie portalu B2B. Zajmujemy się także prowadzeniem dużych projektów wdrożeniowych dla społeczności biznesowej, szkoleniami oraz konsultacjami organizacyjno-biznesowymi. Dzięki wdrażanym rozwiązaniom: skracamy cykl realizacji zamówienia, eliminujemy błędy w komunikacji z dostawcami, poprawiamy przepływ informacji w łańcuchu dostaw, redukujemy koszty logistyczne, dbamy o środowisko. Więcej informacji: www.edison.pl

Serdecznie dziękujemy uczestnikom spotkania, przedstawicielom firm partnerskich Crido Taxand i EDISON S.A. oraz przede wszystkim przedstawicielom Volkswagen Poznań Sp. z o.o za pomoc, opiekę i pełen profesjonalizm przy organizacji XXVI spotkania Dywizji Dostawców.