17 nowych Firm dołączyło do Polskiej Izby Motoryzacji

 

FIRMA INFORMACJE O FIRMIE CZŁONKOWSKIEJ
Rzeczoznawstwo pojazdów i maszyn w CAŁEJ POLSCE
W związku z dynamicznym rozwojem rynku produktów, poszerzającym się wachlarzem typów i modeli dedykowanych do konkretnych, indywidualnych potrzeb użytkowników oferujemy Państwu profesjonalną i rzetelną usługę ekspercką w postaci rzeczoznawstwa i doradztwa technicznego w zakresie pojazdów, pojazdów specjalnych, maszyn i urządzeń.Motoexpert S.C. od 1993 roku zajmuje się rzeczoznawstwem techniki samochodowej, wycenami maszyn i urządzeń oraz doradztwem w szerokim zakresie technologii przemysłowych.
Zarząd firmy stanowią zaangażowani i aktywni pasjonaci motoryzacji oraz techniki, certyfikowani rzeczoznawcy na liście Ministra Infrastruktury i Rozwoju oraz biegli sądowi.Dysponujemy wykwalifikowaną kadrą, prężnie działającym biurem oraz ogólnopolską siecią ponad 120 rzeczoznawców. Współpracujemy z konsultantami, audytorami i ekspertami o bogatym doświadczeniu branżowym.
Pracę koordynujemy za pomocą platformy internetowej ExPERTUS.
Specjalizujemy się w trudnych opiniach, śledzimy rynek i trendy w zakresie nowoczesnych technologii. Bierzemy udział w postępowaniach przetargowych i zapytaniach organizowanych przez wiodące podmioty w branży.
  Applus IDIADA to duża hiszpańska firma inżynieryjna, pracująca dla przemysłu motoryzacyjnego praktycznie na całym świecie.  Już od lat współpracuje z takimi firmami jak na przykład VW, Skoda, Seat, Nissan, JLR, BMW, Mercedes, Solaris, Magna, itd.

Obrót firmy w 2016 roku wyniósł 180 mln euro. Zatrudnia ponad 2000 osób w 23 krajach. Polski zespół IDIADY (8 osób) odpowiada za realizację (na miejscu w Polsce) projektów homologacyjnych oraz za nadzór nad projektami inżynieryjnymi realizowanymi dla polskich Klientów przez nasze zespoły z Hiszpanii, Anglii, Niemiec, Czech.

IDIADA Automotive Technology (część koncernu Applus+) wspomaga producentów pojazdów i części do pojazdów, oferując:

 • badania homologacyjne i homologacje (m.in. e9 lub E9)
 • badania rozwojowe, projektowanie, pomoc w rozwiązywaniu ewentualnych problemów produkcyjnych lub eksploatacyjnych
 • duży kompleks doświadczalny (tory testowe, laboratoria) zlokalizowany w pobliżu Barcelony
  SYSTEMY ZARZĄDZANIA ISO                                Tworzymy standardy ● Udostępniamy ● Certyfikujemy ● Wspieramy Poprzez tworzenie norm, profesjonalne szkolenia ISOcertyfikację systemów, certyfikację wyrobów zapewniamy organizacjom zrównoważony rozwój. Pomagamy w sprawnym zarządzaniu biznesem, a także ograniczaniu ryzyka i kosztów. Zaufało nam 82 000 klientów w 182 krajach. W Polsce BSI działa od 1999 roku.

Firma BSI Group rozpoczęła działalność w Polsce 1 stycznia 1999 roku jako BSI Management Systems Polska Sp. z o.o. , a od 11 stycznia 2011 roku działamy jako BSI Group Polska Sp. z o. o. Przez ponad 17 lat działalności zyskaliśmy na rynku polskim grono zaufanych klientów – w naszych szkoleniach uczestniczyło ponad 30 000 osób. Nasz Symbol certyfikacji jest uznanym także w Polsce symbolem wiarygodności – mamy ponad 800 klientów i wystawiliśmy ponad 2500 certyfikatów. Bsi Group Polska Obsługuje nie tylko Polskę, ale również Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Estonię, Bułgarię i Rumunię. Obsługujemy ponad 800 klientów certyfikacyjnych oraz szkolimy ponad 2400 osób rocznie.

   IMQ Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Krakowie, wraz z personelem i polskimi auditorami może zapewnić Klientom usługi na najwyższym poziomie w wielu sektorach zainteresowań.

Oferta IMQ Polska Sp. z o. o. jest skierowana zarówno do firm z różnych branż produkcyjnych, usługowych, ale też do podmiotów użyteczności publicznej (publicznych i prywatnych). W przypadkach branż lub usług wymagających znajomości zaawansowanej i innowacyjnej metodologii, IMQ Polska Sp. z o. o. może powierzyć przeprowadzenie auditu ekspertom delegowanym przez Grupę IMQ, którym zawsze towarzyszą polscy auditorzy.

IMQ S.p.a. posiada akredytacje dla licznych schematów certyfikacji Systemów Zarządzania w Organizacjach według najbardziej znanych standardów takich jak: ISO 9001:2015, ISO 14001:2015, OHSAS 18001:2007, ISO/IEC 27001:2013, ISO 50001:2011 i innych. Wszystkie certyfikaty dla wyżej wymienionych schematów, w tym również certyfikaty dla Klientów IMQ Polska Sp. z o. o. , wydawane są przez IMQ S.p.A. pod akredytacją Włoskiej Narodowej Jednostki Akredytującej ACCREDIA, będącej sygnatariuszem IAF MLA w odniesieniu do wszystkich systemów zarządzania

 Grupę Boryszew Automotive Plastics (BAP) tworzą podmioty wyspecjalizowane w produkcji seryjnej, wysokiej jakości części plastikowych dla sektora motoryzacyjnego, wykorzystywanych wewnątrz i na zewnątrz samochodów, w tym galwanizowane i lakierowane elementy z tworzyw sztucznych oraz formy wtryskowe do produkcji tych elementów.

Nasze Centrum Obróbcze CNC oferuje szeroki i konkurencyjny wachlarz usług produkcyjnych.

Proces frezowania to rodzaj obróbki skrawaniem przedmiotów z metalu, drewna, tworzyw sztucznych lub innych materiałów skrawalnych za pomocą wieloostrzowego narzędzia, frezu.

Z kolei głowica oscylacyjna ma zastosowania przy wycinaniu materiałów z najszerszego zakresu od miękkich do bardzo

twardych takich jak pianki, gąbki, skóra, guma, tektura, karton, materiały komorowe, plaster miodu, spienione PVC, twarde płyty uszczelkarskie, klingieryty, płyty grafitowe, płyty zbrojone włóknami stalowymi i blachami nierdzewnymi itp.

  ABAX Triplog

System elektronicznej ewidencji przebiegu i lokalizacji pojazdów oparty na GPS to ogromne ułatwienie dla osób używających samochodu jako narzędzia codziennej pracy. ABAX Triplog automatyzuje prowadzenie ewidencji przebiegu, zapewnia rzetelność i przejrzystość wymaganą w przepisach i potrzebną do kontroli oraz obniżenia zużycia paliwa, a także podniesienia efektywności pracy.

ABAX Equipment Control

Solidny, niezawodny i wydajny ABAX Equipment Control pracuje dla Ciebie przez całą dobę. Szczegółowa lokalizacja na mapie, okres użycia (również poza czasem pracy), lista powiadomień serwisowych – wszystkie te informacje mogą być widoczne z dowolnego urządzenia podłączonego do internetu (smartfon, laptop, tablet, komputer PC).

inbear łożyska ślizgowe jest oficjalnym autoryzowanym dystrybutorem firmy GGB – Glacier Garlock Bearings.

Historia naszej działalności sięga roku 1994, kiedy Glacier otworzył w Warszawie swoje przedstawicielstwo. Grupę GGB tworzyło i nadal tworzy kilkanaście firm produkcyjnych i dystrybucyjnych zajmujących się łożyskami i materiałami ślizgowymi.
Ponadto specjalnie dla polskich odbiorców dołączyliśmy do gamy oferowanych produktów także inne łożyska ślizgowe i materiały ślizgowe m. in. GMO, DEVA, KUHNE, PTFE i innych wg zapotrzebowań naszych klientów. W naszej ofercie znajdują się również półprodukty, które obrabiane samodzielnie przez naszych klientów pozwalają im redukować koszty oraz skracają terminy dostaw. Na temat naszych materiałów ślizgowych oferujemy wyczerpującą informację techniczną w języku polskim lub obcym, w formie elektronicznej lub tradycyjnej.

Tuleje ślizgowe i materiały łożyskowe oferujemy wraz z szeroką informacją techniczną w języku polskim lub obcym, w formie elektronicznej lub tradycyjnej.

PZL Sędziszów specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju filtrów. W szerokiej gamie produktów znajdują się filtry: powietrza, oleju, paliwa, kabinowe, hydrauliczne oraz osuszacze powietrza. Zakład posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie od 1960 roku przeprowadza liczne testy i kontrole filtrów. Jakość naszych wyrobów jest zgodna z międzynarodowymi standardami i potwierdzona normą ISO/TS 16949:2009.PZL Sędziszów specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju filtrów. W szerokiej gamie produktów znajdują się filtry: powietrza, oleju, paliwa, kabinowe, hydrauliczne oraz osuszacze powietrza. Zakład posiada własny ośrodek badawczo-rozwojowy, gdzie od 1960 roku przeprowadza liczne testy i kontrole filtrów. Jakość naszych wyrobów jest zgodna z międzynarodowymi standardami i potwierdzona normą ISO/TS 16949:2009.
  Pomoże Państwu znaleźć wymarzony samochód używany. Joymile to wygodny, bezpieczny i nowoczesny sposób zakupu auta. Każde auto jest dokładnie sprawdzone i dowiezione do klienta.

Ponad 1000 zadowolonych klientów, Samochody z sieci Zaufanych Partnerów, Samochody po dokładnej inspekcji, Twoje dane są z nami bezpieczne

 

Firma Inpol Krak Sp z o. o. w Krakowie została powołana do życia 1 kwietnia 1994 roku. Od początku swej działalności zajmuje się sprzedażą stali. Poprzez nabywanie doświadczeń, wprowadzanie nowoczesnych metod sprzedaży, dystrybucji i zakupów stara się sprostać potrzebom swych klientów i wymogom rynku.

Początkowo firma posiadała szeroki asortyment wyrobów hutniczych w postaci prętów okrągłych, sześciokątnych, kwadratowych i płaskich zarówno walcowanych, kutych jak i ciągnionych; blach cienkich, grubych, kształtowników i rur. Z czasem spółka zaczęła się specjalizować w sprzedaży stali jakościowych. Od roku 1999 firma poszerzyła swoją ofertę o rury i profile precyzyjne. Jednocześnie dbając o coraz lepszy pod względem jakości materiał i terminowość dostaw spółka w roku 2000 rozpoczęła współpracę z producentami zagranicznymi. Owocem tej współpracy było konsekwentne rozwijanie sprzedaży produktów wysokojakościowych. Obecnie spółka współpracuje z renomowanymi zagranicznymi producentami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Belgii, USA.

  Firma Crusar należy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm sektora TSL konsultingu oraz outsourcingu ostatnich lat. Na nasz wizerunek solidnego partnera składają się takie czynniki jak rzetelna praca całego zespołu, innowacyjność, indywidualne podejście do każdego z naszych Klientów.

Oferta:

Transport drogowy, Magazynowanie, Transport lotniczy, Transport morski

Saga Poland Sp. z o.o. jest producentem gotowych podzespołów stosowanych przede wszystkim przez rynek motoryzacyjny. Firma oferuje komplementarne usługi w zakresie produkcji: przygotowanie form, wykonanie odlewów detali ze stopów aluminium i cynku, obróbka powierzchniowa, malowanie kataforetyczne i natryskowe, paletyzowanie oraz doradztwo w zakresie klejenia szkło – metal na bazie produktów SBT (Structural Bonding Tape). Od wielu lat Saga Poland Sp. z o.o. jest zaufanym partnerem największych firm z branży motoryzacyjnej z całego świata.
Głównym zadaniem Biura Analiz Motoryzacyjnych i Ekspertyz Technicznych jest wykonywanie wycen następujących typów:
•    wycena maszyn i urządzeń,
•    wycena wyposażenia przedsiębiorstw,
•    wycena pojazdów osobowych, ciężarowych,
•    wycena prototypów wszelkich nietypowych środków technicznych.Wyceny są sporządzane w celu ustalenia wartości rynkowej:
•    dla potrzeb leasingu,
•    do aktualizacji danych księgowych,
•    podczas szacowania wartości dla potrzeb przekształceń własnościowych,
•    jako podstawy wymiaru wysokości podatków, cła akcyzy, opłaty skarbowej,
•    w ramach postępowania windykacyjnego, egzekucyjnego,
•    określenia wysokości odszkodowania,
•    do negocjacji cenowych.
NOVOL to międzynarodowa firma zajmująca się produkcją materiałów dla lakiernictwa samochodowego. Od początku istnienia najwyższym priorytetem jest dla nas wysoka jakość, dlatego wszystkie produkty wytworzone są z wyselekcjonowanych surowców dostarczanych z całego świata w oparciu o nowoczesną technologię. Ponad 90% produkcji to materiały do napraw lakierniczych, będące kompleksowym rozwiązaniem problemów w pracy profesjonalnego lakiernika. W ramach kilku linii produktowych NOVOL oferuje chemię do renowacji powłok lakierniczych: od szpachli uniwersalnych o szerokim zastosowaniu, przez szpachlówki o specjalistycznym przeznaczeniu, aż po podkłady akrylowe, lakiery bazowe, bezbarwne lakiery oraz pełną paletę materiałów uzupełniających. Wszystko po to, by realizować ważny cel jakim jest dostarczanie rozwiązań zwiększających efektywność pracy w nowoczesnym warsztacie lakierniczym.

BIZOL: Oleje klasy Premium wyprodukowane w Niemczech.

Marka Bizol to niezmiennie wysoka jakość niemieckiej produkcji, obecna w sześciu głównych segmentach rynku motoryzacyjnego: samochody osobowe, autobusy i ciężarówki, motocykle, łodzie, sprzęt rolniczy oraz aplikacje przemysłowe. Przez ostatnie kilka lat BIZOL znacząco rozwinął swoją sieć międzynarodowej dystrybucji. W 2009 roku nasze produkty były dostępne w 7 krajach, teraz jesteśmy obecni na ponad 70 rynkach a naszym celem na 2018 rok jest obecność w 100 państwach. Tak duże wzrosty są możliwe dzięki połączeniu kilku kluczowych elementów: najnowszej technologii, spersonalizowanego pod kątem danego rynku marketingu oraz szybkiej odpowiedzi na najnowsze potrzeby klientów. Marka BIZOL jest własnością Pana Borisa Tatievskiego, założyciela BIZOL-a oraz jest zarządzana przez holding BITA Trading GmbH.

Profesjonalna lakiernia i blacharnia samochodowa

W naszym serwisie samochodowym dokonujemy profesjonalnych napraw blacharsko lakierniczych wykonywanch przez zespół doświadczonych specjalistów. Zapraszamy do naszych oddziałów w Warszawie i Katowicach.

Aktualna oferta warsztatu napraw blacharskich i lakierniczych obejmuje:

 • blacharstwo – najwyższy standard usług blacharskich z wykorzystaniem orginalnych części m.in Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Kia, Mercedes, Nissan, Opel, Citroen, Audi, BMW, Toyota, Volkswagen, Skoda, Seat, Peugeot, Volvo oraz najwyższej jakości zamienników
 • lakiernictwo – najwyższy standard usług lakierniczych z wykorzystaniem lakierów najlepszych światowych marek m.in PPG
 • dokonujemy oględzin uszkodzonego pojazdu
 • odbieramy od klientów pojazdy (usługa door to door lub holowanie)
 • udostępniamy samochód zastępczy (posiadamy 46 aut w wieku do 5 lat)
 • reprezentujemy naszych Klientów w Towarzystwach Ubezpieczeniowych
 • transportujemy auto po wykonanej naprawie
 • samochody przechowujemy na parkingach strzeżonych
 • wykonujemy kosztorysy w programach eksperckich: AUDATEX, EUROTAX, DAT
 • nasz oddział w Katowicach wykonuje serwis klimatyzacji nowym czynnikiem R=1234yf
CZŁONKOSTWO W POLSKIEJ IZBY MOTORYZACJI

Szczegóły: Monika Gołoś 22 845 01 40; monika@pim.org.pl